Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Õiguskantsler, kohtud ja prokuratuur / Riigiprokurör läheb aprillirahutuste süüasjas riigikohtusse

Riigiprokurör läheb aprillirahutuste süüasjas riigikohtusse

Prindi see artikkel
12. mai 2009

Riigiprokuratuur

Riigiprokuratuur

Riigiprokurör Triin Bergmann vaidlustab Tallinna ringkonnakohtu 12. mai otsuse aprillirahutuste korraldajate õigeksmõistmises riigikohtus.

Riigiprokurör Triin Bergmann ütles BNS-ile, et ta vaidlustab ringkonnakohtu otsuse kindlasti riigikohtus. “Ma ei saa nõustuda ringkonnakohtu seisukohaga, et süüdistatavate tegevuste ja toimunud massiliste korratuste vahel puudus omavaheline seos,” märkis Bergmann.

Bergmanni hinnangul olid süüdistatavad teadlikud, et nende tegevused ja üleskutsed võivad viia massiliste korratusteni.

Tallinna ringkonnakohus jättis teisipäeval muutmata Kremli-meelse rühmituse Öine Vahtkond juhtide Dmitri Linteri (35), Dimitri Klenski (63) ja Maksim Reva (33) ning nende kaaslase Mark Sirõki (19) õigeksmõistmise aprillirahutuste korraldamise süüdistuses.

Harju maakohtus langetatud õigeksmõistva kohtuotsuse vaidlustasid ringkonnakohtus riigiprokurör Triin Bergmann ning ka Linter ja Reva.

Bergmann taotles meeste süüdimõistmist massilise korratuse organiseerimises ning Linteri, Klenski ja Reva karistamist tingimisi nelja-aastase ning Sirõkki tingimisi kolmeaastase vangistusega.

Linter ja Reva ei olnud rahul maakohtu otsusega seetõttu, et nende arvates ei olnud kohus nende õigeksmõistmist piisavalt põhjalikult motiveerinud.

Linter on BNS-ile öelnud, et vaatamata õigeksmõistmisele ei ole Harju maakohus siiski piisavalt põhjendanud ja otsuses välja toonud õigeksmõistmise motiive.

Maakohtu otsuse vaidlustamisest tegi maakohtule teate ka Kremli-meelse liikumise Naši aktivist Sirõk, kuid kaebust ta ei esitanud. Maakohtu otsust ei soovinud vaidlustada vaid Klenski.

5. jaanuaril mõistis Harju maakohus neliku õigeks, kuna ei tuvastanud nende tegevuses kuriteokoosseisu.

Kohus märkis, et kriminaalasjas kogutud tõenditega on täielikult tõendatud vaid fakt massikorratuste toimumisest Tallinnas 2007. aasta 26.-28. aprillini, kuid on jäänud tõendamata, et Linter, Reva, Klenski ja Sirõk organiseerisid paljusid inimesi hõlmava korratuse.

Riigiprokuröri hinnangul oli meeste tegevus suunatud massikorratuste organiseerimisele, kuid kohtu arvates sellised tõendid puuduvad.

Karistusseadustik võimaldab massikorratuse organiseerimise eest määrata ühe- kuni viieaastase vangistuse.

Allikas: BNS