Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Paavst Benedictus XVI astub veebruari lõpus tagasi

Paavst Benedictus XVI astub veebruari lõpus tagasi

Prindi see artikkel
11. veebruar 2013

BenedictusXVIPaavst Benedictus XVI teatas esmaspäeval, et astub 28. veebruaril väsimuse tõttu tagasi.

Kaheksakümne viie aastane sakslasest paavst ütles, et tal pole kõrge vanuse tõttu jaksu ametikohustusi täita.

“Vajalikud on nii vaimu- kui ka kehaline jõud ning viimastel kuudel on minu jaks vähenenud sel määral, et olen sunnitud tunnistama oma võimetust täita vajalikul määral mulle usaldatud ametikohustusi,” ütles kirikupea.

Paavsti sõnul paneb ta ameti maha 28. veebruaril kell 20.00 õhtul ja see jääb täitmata, kuni konklaav uue kirikupea valib. Benedictus XVI oleks mitme sajandi jooksul esimene katoliku kiriku pea, kes ametist tagasi astub.

Paavst vihjas 2010. aastal välja antud usutlustes, et ta võib tagasi astuda, kui ta ei suuda oma ametikohustusi enam täita.

Kardinal Joseph Ratzinger pühitseti 265. paavstiks 2005. aasta aprillis, mõned nädalad pärast oma eelkäija Johannes Paulus II surma.

Benedictus XVI on vanim paavstiks saanud kardinal pärast Clemens XII, kes oli 1730. aastal kirikupeaks saades samuti 78. Ta on esimene sakslasest paavst pärast Victor II (1055-1057).

Benedictus XVI sündis 16. aprillil 1927 Baieris, oli juhtiv teoloogiaprofessor ja seejärel Müncheni peapiiskop. 1981. aastast juhtis ta Usudoktriini Kongregatsiooni.

Allikas: BNS, 11.02.2013