Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Maailmausundid / Uus paavst on Jorge Mario Bergoglio

Uus paavst on Jorge Mario Bergoglio

Prindi see artikkel
13. märts 2013

Foto: www.la-croix.com

Foto: www.la-croix.com

Katoliku kiriku pea ehk uus Rooma paavst on 76-aastane Jorge Mario Bergoglio ehk Franciscus I.

115 kardinali ehk katoliku konklaav valis Argentina päritolu Jorge Mario Bergoglio uueks kirikupeaks pärast kahepäevast arutelu, paavsti äravalimist märkinud valge suits hakkas tõusma Vatikanis kell 20.20 Eesti aja järgi. Tegemist on esimese paavstiga, kes on pärit Ladina-Ameerikast.

Viiendas hääletusvoorus valitud paavsti nimi tehti teatavaks kolmapäeva õhtul Vatikani Püha Peetruse Basiilika rõdult. Väljakule oli kogunenud kümneid tuhandeid inimesi.

Eelmine paavst Benedictus XVI teatas oma tagasiastumisest veebruari lõpus. Endise Buenos Airesi peapiiskopi Bergoglio valimine tuli mõninga üllatusena, sest peamiste kandidaatide seas olid meedia andmetel kolm favoriiti – Itaalia kardinal Angelo Scola, Brasiilia kardinal Odilo Scherer ja Kanada kardinal Marc Ouellet.

Bergoglio on tuntud vähenõudliku elustiili poolest. Aastal 2001 kardinaliks saades soovitas ta argentiinlastel säästa lennukipileti raha Rooma ja annetama summa selle asemel vaestele. Kardnalina keeldus ta ka kiriku pakutud uhkest korterist ja autojuhist ning kasutas selle asemel ühistransporti.

Allikas: BNS, 13.03.2013