Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Usuelu uudised / Tallinna Toomkooli SA võitis kohtus maksuametit

Tallinna Toomkooli SA võitis kohtus maksuametit

Prindi see artikkel
7. november 2013

ToomkooliVappTallinna halduskohus rahuldas neljapäeval Tallinna Toomkooli SA kaebuse maksu- ja tolliameti Põhja maksu- ja tollikeskuse vastu ning kohustas viimast kandma sihtasutuse tulumaksusoodustust saavate ühingute nimekirja.

Kohus kohustas maksu- ja tolliametit kandma Tallinna Toomkooli sihtasutust tulumaksusoodustustega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja alates mullu 1. juulist, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-i uudisteportaalile.

Ühtlasi tunnistas kohus õigusvastaseks MTA mullu 16. jaanuari toimingud sihtasutuse taotluse menetlemisel ning mõistis MTA-lt sihtasutuse kasuks välja viimase poolt kantud menetluskulud 1341 eurot.

Tallinna Toomkooli Sihtasutus esitas mullu 16. jaanuaril maksu- ja tolliameti Põhja maksu- ja tollikeskusele taotluse kanda sihtasutus tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja alates sama aasta 1. juulist.

MTA Põhja maksu- ja tollikeskus tegi otsuse jätta Sihtasutuse taotlus rahuldamata, kuna ameti hinnangul ei vastavat sihtasutus seaduses sätestatud nõuetele.

Loe edasi ERRi 07.11.2013 uudisest