Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Usuelu uudised / Taizé valmistub juba aastapäeva tähistamiseks 2015. aastal

Taizé valmistub juba aastapäeva tähistamiseks 2015. aastal

Prindi see artikkel
11. juuli 2014

Foto: www.taize.fr

Foto: www.taize.fr

Alates juuli algusest toimuvad Taizés aasta kõige suuremad kokkutulekud. Praegusest hetkest alates kogunevad tuhanded noored igal pühapäeval nädalaks oikumeenilisse kogukonda, et kogemusi ja mõtteid jagada ning palvetada.

Terve suve jooksul arutlevad need kogu maailma noored Taizé priori Vend Aloisi poolt väljapakutud mõtiskluste üle teemal, kuidas leida tänapäeva maailmas uusi solidaarsuse vorme.

See otsing on osa teekonnast, mis kulgeb tähtpäevani, mida vennaskond tähistab 2015. aastal – vennaskonna rajamise 75. aastapäev ning vennaskonna rajaja Vend Roger’ 100. aastapäev, kümme aastat pärast tema surma. Nende aastapäevade kulminatsioon on aasta pärast – 9.-16.augustini 2015 toob rahvusvaheline kokkutulek lisaks noortele kokku ka aktiivseid ühiskonna esindajaid, erinevate kirikute esindajaid ning inimesi, kes elavad rasketes oludes.

Lisaks sellele kesksele sündmusele toimub 2015. aasta juulis kokkutulek noortele, kes elavad kloostrielu või on seotud kirikutööga, ning seal osalevad ka katoliku, õigeusu ning protestantlike koguduste, kogukondade ja kloostrite juhid (sh jesuiitide ülem Isa Nicolas, dominiiklaste ülem Isa Cadore, Athose kloostri abtiss Ema Iakovi Kreekast, Õde Pierrette Grandchampi kogukonnast). Lõpuks toimub septembri alguses ka sümpoosion, mis keskendub Vend Roger’ panusele teoloogilisse mõttemaailma ning kuhu on oodatud noored teoloogid ning eksperdid erinevatest kirikutest (sh kardinal Walter Kasper, Elisabeth Parmentier, peapiiskop Job Getcha).

Täpsem info 2015. aasta sündmuste kohta Taizés on juba üleval aadressil www.taize.fr/2015.

Allikas: pressiteade 11.07.2014