Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / Cameron teeb EL-ile esitatavad nõudmised teatavaks novembris

Cameron teeb EL-ile esitatavad nõudmised teatavaks novembris

Prindi see artikkel
15. oktoober 2015

Briti peaminister David Cameron ütles neljapäeval, et teeb novembri algul teatavaks läbirääkimistel Euroopa Liiduga esitatavad muudatusnõudmised, mida partnerid juba kannatamatult ootavad.

Cameron ütles pärast jutuajamist Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga, et kõnelused enne 2017. aastaks kavandatud liikmesusreferendumit lähevad hästi.

“Nüüd hakkab tempo tõusma ja ma toon välja neli olulist valdkonda, milles on vaja muutusi, ja teen novembri alguses teatavaks, milles need muutused peaksid seisnema,” seletas Briti peaminister.

“Me kiirendame läbirääkimisi enne detsembri ülemkogu.”

Cameron ütles, et kavatseb rääkida oma nõudmistest EL-i kolleegidega ka neljapäeval Brüsselis, ehkki seekordne ülemkogu on pühendatud peamiselt rändekriisile. Esimene ametlik poliitiline arutelu Suurbritannia plaanide üle on kavas detsembrikuisel tippkohtumisel.

“Me olen kindel, et me saame Suurbritannia jaoks hea kokkuleppe, et me suudame parandada asju, mis parandamist vajavad, ja ma olen veendunud, et see protsess läheb hoogsalt käima ja saavutab edu.”

Cameron käivitas juunis EL-iga tehnilised kõnelused, aga Suurbritannia partnereid häirib asjaolu, et London on keeldunud konkreetselt ütlemast, mida ta tahab.

EL-i diplomaadid ütlesid sel nädalal, et kui Cameron novembri alguses kaarte lauale ei pane, tuleb kõnelused märtsini edasi lükata.

Cameroni keeldumise taga on hirm anda oma nõudmised Briti euroskeptikute hambusse, mis raskendaks oma tahte läbisurumist Euroopas.

“Meil on vaja selgust, mida me üldse järgmistel kuudel arutama hakkame,” ütles Euroopa Parlamendi esimees Martin Schulz neljapäeval.

Juncker tõdes kolmapäeval, et “tango tantsimiseks on vaja kahte”, ja ärgitaks britte oma plaanidega ruttu välja tulema.

Allikas: BNS, 15.10.2015