Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada

Arhiiv: aprill, 2017

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kutsus Venezuelat vägivallast hoiduma

  Paavst Franciscus kutsus pühapäeval Venezuela valitsust ja ühiskonda hoiduma edasisest vägivallast.

  Paavst märkis pöördumises Püha Peetruse väljakule kogunenutele, et kutsub Venezuela valitsust ja ühiskonda vältima vägivalda, austama inimõigusi ja otsima lahendust läbirääkimiste teel.

  Franciscus palvetas “rahu, lepituse ja demokraatia eest armastatud riigis”.

  Venezuela igapäevastel meeleavaldustel ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Malta ordu uueks suurmeistriks valiti Itaalia kunstiteadlane

  Maailma vanima rüütliordu Malta ordu suurmeistriks valiti laupäeval Itaalia keskaegse kunsti ekspert 72-aastane Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto (fotol).

  Paavst andis senisele suurmeistrite britt Matthew Festingile jaanuaris võimuvõitluse tõttu käsu tagasi astuda.

  Sajanditevanune ordu osutab abi maailma kriisitsoonides.

  Malta ordu rajati ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kutsub Põhja-Korea üle läbi rääkima

  Paavst Franciscus kutsus laupäeval üles lahendama läbirääkimiste teel Põhja-Korea tuumaabitsioonidega seotud pingeid.

  Kõneldes paavsti lennuki pardal tagasiteel Egiptusest, ütles katoliku kiriku pea, et vaja on läbirääkimisi, mille sihiks on diplomaatiline lahendus.

  “Maailmas on küllalt vahendajaid, kes seda teeksid. Näiteks Norra, mis on valmis aitama,” ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst külastas terrorirünnaku sihtmärgiks olnud kirikut

  Paavst Franciscus külastas reedel Egiptuses kirikut, mis oli detsembris sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik terrorirünnaku sihtmärgiks, teatasid võimuesindajad.

  Paavst saatis kirikus koptide usujuht Tawadros II. Kirikus sai 11. detsembri veresaunas surma 29 inimest.

  Franciscus alustas julgeolekuohtudest hoolimata reedel Kairos kahepäevast külaskäiku eesmärgiga koondada Egiptuse moslemid ja ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  29. aprill – püha Siena Katariina, neitsi ja Kiriku Doktori ning Euroopa kaitsepühaku mälestuspäev

  Püha Katariina sündis 25. märtsil 1347 Sienas (Itaalia, Toscana), tema isa oli värval Jacobo Benincasa ja ema Lapa Piagenti, kes oli kohaliku luuletaja tütar . Ta oli noorim pere kahekümne viiest (mõnede allikate järgi kahekümne kolmest) lapsest.

  Juba lapsepõlves igatses see kaunis, elav, ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Merkel kutsub Pärsia lahe riike rohkem põgenikke vastu võtma

  Saksa kantsler Angela Merkel sõidab nädalavahetusel visiidile Saudi Araabiasse ja Araabia Ühendemiraatidesse, Berliini teatel kavatseb ta kutsuda Pärsia lahe riike suurendama põgenike vastuvõtmist ja humanitaarabi.

  Saksamaa on võtnud viimastel aastatel vastu sadu tuhandeid moslemipõgenikke Süüriast, Iraaagist ja Afganistanist. See on suurendanud koormust riigi ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Mogherini: Euroopa kaitsekoostöö hoogustub

  Euroopa Liidu kaitsealane integratsioon on edenenud kiiremini kui muudes valdkondades, EL-i välispoliitikajuhi Federica Mogherini sõnul on sel aastal koostöö hoogustamiseks langetatud mitmeid võtmetähtsusega otsuseid.

  Prantsusmaa ja Saksamaa juhtimisel on EL määratlenud kaitsekoostöö võtmevaldkonnana kriisis bloki taaskäivitamiseks pärast Suurbritannia traumaatilist lahkumisotsust.

  “Tegemist on ühega valdkondadest, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Muinsuskaitse, Usuelu uudised, Uudised

  Risti kirikust leitud müntide saatus selgub kohtuvaidluses

  Harju-Ristilt kiriku põranda alt 2010.-2011. aastal põranda vahetamise käigus leitud 1197 ajaloolise mündi omanik selgub kohtuvaidluses, kunariik peab leidu endale kuuluvaks, kogudus on aga seisukohal, et aastasadade jooksul kirikusse sattunud mündid olid mõeldud annetustena kirikule.

  Risti kogudus pöördub aastaid kestnud vaidluse lahendamiseks kohtusse, ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  25. aprill – püha Markuse, evangelisti mälestuspäev

  Markus, keda kutsuti ka Johanneseks, sündis 1. sajandil, erinevate allikate järgi kas Palestiinas või ühe traditsiooni kohaselt Liibüas. Ta oli arvatavasti pärit leviidi perekonnast ning oli apostel Barnabase nõbu, kelle ema Maarja andis Jeruusalemmas apostlitele keerulistel aegadel peavarju (Ap 12, 12). Teda ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  24. aprill – püha Fidelise mälestuspäev

  Püha Fidelis sündis 1577. aastal Sigmaringenis (Hohenzollern, Saksamaa) Mark Rey’na. Ta tegutses juristina ning hiljem liitus kaputsiinlaste orduga. Ta pühitseti preestriks ning oli jutlustaja ja kloostri juht Šveitsi kalvinistlikel aladel.

  Kalvinistlikud talupojad tapsid Fidelise 24. aprillil 1622 Gruschis (Grisons, Šveits). Fidelis kuulutati ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  23. aprill – Püha Jüri (Georgi), märtri mälestuspäev

  Püha Jüri sündis ristiusku vanemate pojana. Ta suri märtrisurma usutavasti 303. aastal kas Lüddas, Palestiinas või Nicomedias. Tema austamist tuntakse nii idas, kus teda nimetati megalomartyros‘eks (suureks märtriks), kui läänes, kus teda nimetatake juba Hieronymuse martüroloogias. Alates 6. sajandist on talle pühitsetud ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Uudised

  Ryan: USA kongressi uurimine Venemaa suhtes aitab liitlasi

  USA esindajatekoja spiikri Paul Ryani sõnul on üks põhjusi, miks kongress alustas põhjalikku uurimist Venemaa väidetava sekkumise suhtes läinudaastastesse presidendivalimistesse, aidata vältida sarnast sekkumist liitlasriikides.

  Ryan ütles Tallinnas ühisel pressikonverentsil Eesti peaministri Jüri Ratasega, et ehkki Venemaa väidetav sekkumine ei mõjutanud ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond, Maailm, Uudised

  Mitmel pool maailmas marsiti Maa päeval teaduse toetuseks

  Tuhanded inimesed tulid laupäeval iga-aastasel Maa päeval Austraalias, Uus-Meremaal ja Euroopas tänavatele teaduse toetuseks meelt avaldama, “alternatiivsete faktide” võidukäigust ajendatud ülemaailmne marss on kavas rohkem kui 500 linnas.

  Teadlased ja nende mõttekaaslased tunnevad muret üha sagenevate poliitiliste rünnakute pärast faktidele ja ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Prantsusmaa valmistub presidendivalimisteks

  Prantsusmaa valmistub pühapäeval peetavaks presidendivalimiste esimeseks vooruks, mille tulemuse on muutnud senisest ebakindlamaks politseiniku elu nõudnud terrorirünnak Pariisi südalinnas.

  Neljapäeval Champs-Elysées’l politsei pihta tule avanud Karim Cheurfili (39) teo eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS). Tulevahetuses maha lastud ründaja juurest leiti IS-i ülistav ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  USA presidendi sõnul ootab ta innuga paavstiga kohtumist

  USA president Donald Trump ütles neljapäeval, et ootab innuga kohtumist paavst Franciscusega oma järgmisel kuul aset leidva Itaalia visiidi ajal.

  “Ma ootan innuga paavstiga kohtumist,” kinnitas Trump ajakirjanikele ühisel pressikonverentsil Itaalia peaministri Paolo Gentiloniga.

  Valge Maja tõstatas kolmapäeval võimaluse, et president Donald Trump võib ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Venemaa ülemkohus keelustas Jehoova tunnistajad

  Venemaa ülemkohus otsustas neljapäeval keelustada usulahu Jehoova tunnistajad, määratledes selle äärmuslikuks.

  Vene ülemkohtu otsuse kohaselt suletakse “Jehoova tunnistajate halduskeskus ja selle alla käivad kohalikud organisatsioonid ning nende vara antakse üle Vene Föderatsioonile”.

  Pärast otsuse jõustumist on keelatud koguduste kogunemised ja usulahku propageerivate tekstide levitamine.

  Kohus ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Uudised

  Rootsieestlased korraldavad Läänemere julgeoleku teemalise konverentsi

  Rootsi Eestlaste Liidu (REL) ja Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) teatel korraldatakse laupäeval nende eestvedamisel Stockholmis rahvusvaheline konverents “Läänemere piirkonna julgeolek – ajalooline vaade ja tuleviku väljakutsed”.

  Peakõnelejateks on Saksa ja Poola suursaadikud Stockholmis, kaasatud on olulised valdkonna eksperdid ja poliitikud mõlemalt poolt Läänemerd. ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Läti julgeolekupolitsei: Kremlil ei õnnestunud Läti venelasi koondada

  Vaatamata pingutustele ei ole Venemaal õnnestunud koondada oma poliitikat kaitsma Lätis elavaid venelasi, seisab Läti julgeolekupolitsei aastaaruandes.

  Julgeolekupolitsei hinnangul suunatakse nüüd jõud noorsootöösse, pakkudes noortele Venemaal tasuta õppimise võimalust ja tehes neile seal samal ajal ajupesu.

  Aruandes märgitakse, et Venemaa püüdis kaasata Läti venelasi ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Läti julgeolek: Vene eriteenistused õõnestavad NATO mainet Lätis

  Vene eriteenistused töötasid mullu innukalt, et tekitada Läti elanikes vastumeelsust NATO-sse kuulumise osas, seisab Läti julgeolekupolitsei aastaaruandes.

  Aruandes öeldi, et Vene eriteenistusi kasutatakse välispoliitiliste huvide edendamiseks välismaal, kujundades avalikku arvamust, levitades vaateid ja aateid.

  Julgeolekupolitsei on märganud, et Vene eriteenistused huvituvad piiratud ligipääsuga või ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  EL kutsus Türgit leidma pärast referendumit laiapõhjaline konsensus

  Euroopa Liit kutsus pühapäeval Türgi valitsust leidma võimalikult laiapõhjaline konsensus pärast president Recep Tayyip Erdoğani nappi võitu referendumil, mis laiendab tema volitusi.

  “Pidades silmas referendumi tasavägist tulemust ja põhiseadusmuudatuste kaugeleulatuvaid mõjusid, kutsume Türgi võime taotlema võimalikult laia rahvuslikku konsensust nende elluviimisel,” ütlesid Euroopa ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kutsus üles lõpetama Süüria “õudust ja surma”

  Paavst Franciscus kutsus pühapäeval rangete turvanõuete tingimustes peetud ülestõusmispüha missal Vatikani Peetri väljakul peatama “õudust ja surma” Süürias.

  Missa algas pilvise taeva all ning pärast lühikest vihmahoogu esines paavst kristliku kalendri tähtsaimal pühal oma tavapärase läkitusega “Urbi et orbi” (”Linnale ja maailmale”), kus ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  Täna on Esimene Ülestõusmispüha

  Ülestõusmispühad on kirikuaasta kõige tähtsamad pühad. Kristus, kes oli löödud risti, surnud ja asetatud hauda, tõusis kolmandal päeval surnust üles.

  Ülestõusmispüha andis juutlikule paasapühale uue sisu. Nagu Vanas Testamendis Mooses valitud rahva läbi Punase mere vabadusse viis, nii tõi Kristus oma surma ja ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  Täna on Vaikne Laupäev

  Vaiksel Laupäeval missat ei peeta ja Püha Armulauda jagatakse eelnevatel päevadel pühitsetust. Varakristlik traditsioon, mis keskajal Ülestõusmispühade läheduse tõttu oma leinapaastulise tähenduse minetas, taastati taas 20. sajandi 50-ndatel aastatel. Ka Ülestõusmispühade Jumalateenistuse võib Vaikse Laupäeva õhtule üle kanda.

  Vaikse Laupäeva vanast jutlusest

  Mis see ... Loe edasi >>

 • Maailmausundid, Usuelu uudised

  Suure Reede ristiteele on oodata rohkem osavõtjaid kui kunagi varem

  Tänavune aasta, mil üle maailma tähistatakse reformatsiooni 500. aastapäeva, on juhtumisi ka aasta, mil langevad kokku uue ja vana kalendri järgi peetavad ülestõusmispühad.

  Seetõttu on kujunemas käesoleva aasta Suure Reede ristitee rännakust Tallinnas erakordne sündmus, kuhu on kaasatud kõik Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud.

  Ristitee ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  Täna on Suur Reede

  Suur Reede on päev, mil Kristus kannatas ja risti löödi. Kirikukellad ei helise, tööd sel päeval ei tehta, kirikus ei toimu laulatusi ega muid pidulikke talitusi. Esimesed kirjalikud teated selle päeva pühitsemisest pärinevad 2. sajandist. Suurel Reedel osalevad kristlased liturgial, mil meenutame ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  Täna on Suur Neljapäev

  Suur Neljapäev on ülestõusmispüha tsükli pöördepunkt. Tuhkapäeval alanud paastuaeg lõpeb armulauateenistusega Suurel Neljapäeval. Ühtlasi algab Suure Neljapäeva jumalateenistusega Ülestõusmispüha õhtuni kestev kolmepäevane püha (ld Triduum sacrum, Triduum paschale), mis väljendab Kristuse ristisurma ja ülestõusmise kokkukuuluvust.

  Suur Neljapäev erineb oma iseloomult Suure nädala teistest ... Loe edasi >>

 • Eesti, Eesti Vabariik 100, Eesti kirikulugu, Usuelu uudised, Uudised

  Täna möödub 100 aastat eestlaste asualade ühendamisest

  Täna sada aastat tagasi ühendati eestlaste asualad esimest korda ajaloos ametlikult meie maaks. Seda olulist tähist Eesti teel iseseisvuse poole meenutatakse täna Pärnumaal Mihkli kirikus tänujumalateenistuse ning Eesti Rahvusmeeskoori kontserdiga.

  Petrogradis toimunud eestlaste meeleavalduse mõjul liideti Venemaa Ajutise Valitsuse 12. aprilli ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Trump kiitis heaks Montenegro vastuvõtmise NATO-sse

  USA president Donald Trump allkirjastas teisipäeval Montenegro vastuvõtmise NATO-sse, kõrvaldades võimaliku takistuse riigi saamiselt alliansi 29. liikmeks.

  “President Donald J. Trump allkirjastas täna Montenegro liitumisprotokolli,” teatas Valge Maja avalduses.

  Otsus pingestab ilmselt veelgi USA suhteid Venemaaga, kes on nimetanud Montenegro liitumist alliansiga provokatsiooniks.

  Allikas: BNS, ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Obama osaleb mais protestantlikul konverentsil Berliinis

  USA endine president Barack Obama osaleb mais Berliinis toimuval protestantlikul konverentsil koos Saksa kantsler Angela Merkeliga diskussioonil, teatasid ürituse korraldajad teisipäeval.

  Konverentsiga tähistatakse reformatsiooni 500. aastapäeva.

  Obama ja Merkeli diskussioon toimub Berliini Brandenburgi väravate juures, kus Obama pidas 2013. aastal kõne. Diskussiooni teema on ... Loe edasi >>

 • Eesti kirikulugu, Kunst, Muinsuskaitse, Usuelu uudised

  Sõlmitakse koostöölepe Christian Ackermanni loomingu uurimiseks

  Täna, 11. aprillil sõlmivad Eesti Evangeelne Luterlik Kiriku peapiiskop Urmas Viilma, Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm ja SA Eesti Kunstimuuseum juhatuse liige Sirje Helme Tallinna toomkirikus pidulikult koostöölepingu teadusliku uurimisprojekti „Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“ läbiviimiseks.

  2016. aasta ... Loe edasi >>

 • Eesti Vabariik 100

  Avati Eesti Vabariigi juubeliportaal ev100.err.ee

  Nädalavahetusel alustas tööd ERR-i uus veebiportaal ev100.err.ee, mis on valminud kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

  ERR.ee EV100 erileht pakub ülevaadet Eesti Vabariigi juubeliga seotud lugudest ja sündmustest nii helis, pildis, kui ka kirjasõnas. Portaal käsitleb eraldi Eesti minevikku, tulevikku ja olevikku.

  Lehekülje ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Egiptuses hukkus palmipuudepüha kirikuplahvatustes vähemalt 43 inimest

  Palmipuudepühal kärgatanud plahvatused kahes Egiptuse kopti kirikus nõudsid pühapäeval vähemalt 43 inimese elu, teatasid võimud.

  Rünnakute eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS).

  Rünnakud Kairost põhjas asuva Tanta linna Mar Girgise kirikus ja sadamalinna Alexandria Püha Markuse kirikus leidsis aset vaid mõni nädal enne paavst ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst taunis palmipuudepüha läkituses sõda ja terrorismi

  Paavst Franciscus õnnistas pühapäeval Vatikani Peetri väljakul palmilehikuid ja oliivioksi ning mõistis palmipuudepüha pöördumises hukka sõjad ja kannatused.

  Franciscus peatus pöördumises inimestel, kes “kannatavad orjatöö, peretragöödiate, haiguste, sõdade ja terrorismi tõttu”.

  Paavst ja kardinalid kõndisid Peetri väljakul palmilehikutega läbi rahvamassi, tähistades Jeesuse võidukat saabumist ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Rootslased kogunevad Stockholmi südalinna rahuvalvele

  Tuhanded inimesed kogunevad reedese terroriakti järel pühapäeval Stockholmi südalinna terrorismivastasele “rahuvalvele”.

  Meeleavaldusele kutsuti Facebooki kaudu ning see algab kell kaks pärastlõunal rünnakupaiga lähedal Sergels Torgil.

  Reedeses veokirünnakus sai surma neli ja vigastada 15 inimest, rüõnnaku arvatav korraldaja, 39-aastane Usbekistani päritolu mees on vahi alla ... Loe edasi >>

 • Kirikukalender

  Täna on Palmipuudepüha

  Palmipuudepüha peeti juba 3. sajandi lõpus Jeruusalemmas Õlimäel. Jumalateenistuse haripunktiks oli protsessioon palmiokstega. Lääne kirikus hakati seda püha tähistama keskajal.

  Palmipuudepüha on meile esimeseks rõõmupäevaks sellel nädalal, kuna me tähistame Kristuse kuninglikku saabumist Jeruusalemma, kus jumaldavad rahvahulgad teda tervitasid ja asetasid tema teele ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Eesti, Eesti Vabariik 100, Uudised

  Ratas: eestluse vaim on meil aidanud alati üheskoos vastata hirmule ülevusega

  Peaminister Jüri Ratas osales täna Peterburi Jaani kirikus Eesti Vabariik 100 sündmuste tähistamisel ning esines kõnega. Ratas kinnitas, et eestlastel ei tule enam kunagi käia vabaduse võtmete järel mõne teise riigi pealinnas ja avaldada meelt rahva enesemääramise õiguse teostamiseks.

  „Mõistetavalt tahtnuksin ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised

  Riigikantselei avalikustas Eesti eesistumise visuaalse identiteedi

  Riigikantselei avalikustas täna Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise visuaalse identiteedi ja põhisõnumid, mis tutvustavad Eestit ja meie eesistumise juhtmõtet läbi tasakaalu kujundi.

  Eesti kui eesistuja identiteet „Ühtsus tasakaalu kaudu“ põhineb eelmise aasta suvel korraldatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja eesistumise ühisel ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kaitsevägi, Uudised

  EL sõjaline juht: Euroopa Liit peab jääma ühtseks

  Täna Eestis kahepäevast visiiti alustanud Euroopa Liidu sõjalise komitee esimees kindral Mikhail Kostarakos ütles, et hindab kõrgelt Eesti kaitseväe ja ametivõimude pühendumust riigikaitse ülesehitamisel ning toetab Eestit Euroopa Liidu eesistumise eesmärkide saavutamisel.

  Kindral Kostarakose sõnul on Eesti olnud väga aktiivne Euroopa ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kunst, Uudised

  Riigikogus on Mall Parise maalinäitus

  Riigikogu kunstisaalis on alates tänasest avatud Mall Parise maalinäitus „Sinine äär“.

  Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul rikastab see näitus Toompea lossi väljapanekute nimistut oma minimalistliku kujundipõhise maaliseeriaga. „Väljapandud maalid annavad omapärase tõuke meie kujutlusvõimele. Kunstnik on suutnud panna oma väljendusoskusega otsima ... Loe edasi >>

 • Eesti, Uudised

  Reedest muutub Euroopa Liitu sisenemise ja lahkumise kord

  7. aprillil jõustub Schengeni piirieeskirjade muudatus, millega EList väljumisel ja sisenemisel kontrollitakse senisest põhjalikumalt Euroopa Liidu kodanikke ja nende pereliikmeid. Põhjalikum kontroll tähendab seda, et piirivalvurid kontrollivad välispiiril EL kodanike dokumente ning kontrollimisel kasutatakse rahvusvahelisi ning riigisiseseid andmebaase.

  PPA integreeritud piirihalduse büroo juhi ... Loe edasi >>

 • Eesti, Muinsuskaitse, Uudised

  Vanalinna tornid ootavad tegusat üürnikku

  Tallinna Kultuuriamet kuulutas välja kirjaliku enampakkumise Hellemanni ja Munkadetaguse torni üürile andmiseks.

  Hellemanni torni (Müürivahe tn 48) ruumide üldpind on 80,4 m2 ja Munkadetaguse torni (Müürivahe tn 54) ruumide üldpind kokku 150,3 m2, kahe torni kogupind seega 230,7 m2. Ühtlasi antakse ... Loe edasi >>

 • Eesti Vabariik 100

  EV100 äpp ühendab kõik, kes kannavad Eestit oma südames

  Eesti juubelisündmuste jaoks loodud EV100 äpp ühendab digitaalselt maailmas kõiki, kes Eestit oma südames kannavad.

  Alates tänasest saavad huvilised oma nutiseadmesse laadida äpi, mis koondab endas kõik EV100 uudised ja sündmused ning võimaldab luua oma EV100 ürituste kava. EV100 korraldustoimkonna juhi ... Loe edasi >>

 • Eesti, Kultuur, Uudised

  Hiinas alustab esmakordselt tööd Eesti kultuuriesindaja

  Eesti suursaatkonna juures Pekingis alustab esmaspäevast, 3. aprillist Eesti kultuuriesindajana tööd Anete Elken. Tema ülesandeks saab Eesti ja Hiina kultuurisidemete arendamine ja kontaktide loomine Ida-Aasia ning Eesti kultuuriorganisatsioonide ja loovisikute vahel. Samuti aitab kultuuriesindaja kaasa Eesti kultuuri tutvustamisele ning kultuuriekspordi ... Loe edasi >>

 • Muusika, Teater

  Vanemuise teater andis külalisetendused Kaunase Muusikateatris

  Vanemuise teater andis 29. ja 30. märtsil Kaunase Muusikateatris kaks külalisetendust – Tšaikovski ooperiga „Jevgeni Onegin“ ja tantsulavastustega „Crossroads. Step into the Light“.

  Leetu külakostiks viidud Pjotr Tšaikovski ooperi „Jevengi Onegin“ on lavastanud Dmitri Bertman (Ooperiteater Helikon, Moskva) ja selle muusikajuht ning dirigent ... Loe edasi >>