Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm

Maailm

 • Maailm, Maailmausundid, Uudised

  Paavst kurvastab Las Vegase “arutu tragöödia” pärast

  Paavst Franciscus nimetas tulistamist Las Vegase kontserdil, kus sai surma vähemalt 50 ja haavata üle 200 inimese, “arutuks tragöödiaks”.

  “Kuuldes sügava kurvastusega tulistamisest Las Vegases, saadab paavst Franciscus kinnituse oma vaimsest lähedusest kõigile, keda see arutu tragöödia puudutas,” teatas Vatikan avalduses. “Paavst tunnustab ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kutsus Venezuelat vägivallast hoiduma

  Paavst Franciscus kutsus pühapäeval Venezuela valitsust ja ühiskonda hoiduma edasisest vägivallast.

  Paavst märkis pöördumises Püha Peetruse väljakule kogunenutele, et kutsub Venezuela valitsust ja ühiskonda vältima vägivalda, austama inimõigusi ja otsima lahendust läbirääkimiste teel.

  Franciscus palvetas “rahu, lepituse ja demokraatia eest armastatud riigis”.

  Venezuela igapäevastel meeleavaldustel ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Malta ordu uueks suurmeistriks valiti Itaalia kunstiteadlane

  Maailma vanima rüütliordu Malta ordu suurmeistriks valiti laupäeval Itaalia keskaegse kunsti ekspert 72-aastane Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto (fotol).

  Paavst andis senisele suurmeistrite britt Matthew Festingile jaanuaris võimuvõitluse tõttu käsu tagasi astuda.

  Sajanditevanune ordu osutab abi maailma kriisitsoonides.

  Malta ordu rajati ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kutsub Põhja-Korea üle läbi rääkima

  Paavst Franciscus kutsus laupäeval üles lahendama läbirääkimiste teel Põhja-Korea tuumaabitsioonidega seotud pingeid.

  Kõneldes paavsti lennuki pardal tagasiteel Egiptusest, ütles katoliku kiriku pea, et vaja on läbirääkimisi, mille sihiks on diplomaatiline lahendus.

  “Maailmas on küllalt vahendajaid, kes seda teeksid. Näiteks Norra, mis on valmis aitama,” ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst külastas terrorirünnaku sihtmärgiks olnud kirikut

  Paavst Franciscus külastas reedel Egiptuses kirikut, mis oli detsembris sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik terrorirünnaku sihtmärgiks, teatasid võimuesindajad.

  Paavst saatis kirikus koptide usujuht Tawadros II. Kirikus sai 11. detsembri veresaunas surma 29 inimest.

  Franciscus alustas julgeolekuohtudest hoolimata reedel Kairos kahepäevast külaskäiku eesmärgiga koondada Egiptuse moslemid ja ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Merkel kutsub Pärsia lahe riike rohkem põgenikke vastu võtma

  Saksa kantsler Angela Merkel sõidab nädalavahetusel visiidile Saudi Araabiasse ja Araabia Ühendemiraatidesse, Berliini teatel kavatseb ta kutsuda Pärsia lahe riike suurendama põgenike vastuvõtmist ja humanitaarabi.

  Saksamaa on võtnud viimastel aastatel vastu sadu tuhandeid moslemipõgenikke Süüriast, Iraaagist ja Afganistanist. See on suurendanud koormust riigi ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Mogherini: Euroopa kaitsekoostöö hoogustub

  Euroopa Liidu kaitsealane integratsioon on edenenud kiiremini kui muudes valdkondades, EL-i välispoliitikajuhi Federica Mogherini sõnul on sel aastal koostöö hoogustamiseks langetatud mitmeid võtmetähtsusega otsuseid.

  Prantsusmaa ja Saksamaa juhtimisel on EL määratlenud kaitsekoostöö võtmevaldkonnana kriisis bloki taaskäivitamiseks pärast Suurbritannia traumaatilist lahkumisotsust.

  “Tegemist on ühega valdkondadest, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Uudised

  Ryan: USA kongressi uurimine Venemaa suhtes aitab liitlasi

  USA esindajatekoja spiikri Paul Ryani sõnul on üks põhjusi, miks kongress alustas põhjalikku uurimist Venemaa väidetava sekkumise suhtes läinudaastastesse presidendivalimistesse, aidata vältida sarnast sekkumist liitlasriikides.

  Ryan ütles Tallinnas ühisel pressikonverentsil Eesti peaministri Jüri Ratasega, et ehkki Venemaa väidetav sekkumine ei mõjutanud ... Loe edasi >>

 • Haridus ja teadus, Keskkond, Maailm, Uudised

  Mitmel pool maailmas marsiti Maa päeval teaduse toetuseks

  Tuhanded inimesed tulid laupäeval iga-aastasel Maa päeval Austraalias, Uus-Meremaal ja Euroopas tänavatele teaduse toetuseks meelt avaldama, “alternatiivsete faktide” võidukäigust ajendatud ülemaailmne marss on kavas rohkem kui 500 linnas.

  Teadlased ja nende mõttekaaslased tunnevad muret üha sagenevate poliitiliste rünnakute pärast faktidele ja ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Prantsusmaa valmistub presidendivalimisteks

  Prantsusmaa valmistub pühapäeval peetavaks presidendivalimiste esimeseks vooruks, mille tulemuse on muutnud senisest ebakindlamaks politseiniku elu nõudnud terrorirünnak Pariisi südalinnas.

  Neljapäeval Champs-Elysées’l politsei pihta tule avanud Karim Cheurfili (39) teo eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS). Tulevahetuses maha lastud ründaja juurest leiti IS-i ülistav ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  USA presidendi sõnul ootab ta innuga paavstiga kohtumist

  USA president Donald Trump ütles neljapäeval, et ootab innuga kohtumist paavst Franciscusega oma järgmisel kuul aset leidva Itaalia visiidi ajal.

  “Ma ootan innuga paavstiga kohtumist,” kinnitas Trump ajakirjanikele ühisel pressikonverentsil Itaalia peaministri Paolo Gentiloniga.

  Valge Maja tõstatas kolmapäeval võimaluse, et president Donald Trump võib ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Venemaa ülemkohus keelustas Jehoova tunnistajad

  Venemaa ülemkohus otsustas neljapäeval keelustada usulahu Jehoova tunnistajad, määratledes selle äärmuslikuks.

  Vene ülemkohtu otsuse kohaselt suletakse “Jehoova tunnistajate halduskeskus ja selle alla käivad kohalikud organisatsioonid ning nende vara antakse üle Vene Föderatsioonile”.

  Pärast otsuse jõustumist on keelatud koguduste kogunemised ja usulahku propageerivate tekstide levitamine.

  Kohus ... Loe edasi >>

 • Eesti, Maailm, Uudised

  Rootsieestlased korraldavad Läänemere julgeoleku teemalise konverentsi

  Rootsi Eestlaste Liidu (REL) ja Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) teatel korraldatakse laupäeval nende eestvedamisel Stockholmis rahvusvaheline konverents “Läänemere piirkonna julgeolek – ajalooline vaade ja tuleviku väljakutsed”.

  Peakõnelejateks on Saksa ja Poola suursaadikud Stockholmis, kaasatud on olulised valdkonna eksperdid ja poliitikud mõlemalt poolt Läänemerd. ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Läti julgeolekupolitsei: Kremlil ei õnnestunud Läti venelasi koondada

  Vaatamata pingutustele ei ole Venemaal õnnestunud koondada oma poliitikat kaitsma Lätis elavaid venelasi, seisab Läti julgeolekupolitsei aastaaruandes.

  Julgeolekupolitsei hinnangul suunatakse nüüd jõud noorsootöösse, pakkudes noortele Venemaal tasuta õppimise võimalust ja tehes neile seal samal ajal ajupesu.

  Aruandes märgitakse, et Venemaa püüdis kaasata Läti venelasi ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Läti julgeolek: Vene eriteenistused õõnestavad NATO mainet Lätis

  Vene eriteenistused töötasid mullu innukalt, et tekitada Läti elanikes vastumeelsust NATO-sse kuulumise osas, seisab Läti julgeolekupolitsei aastaaruandes.

  Aruandes öeldi, et Vene eriteenistusi kasutatakse välispoliitiliste huvide edendamiseks välismaal, kujundades avalikku arvamust, levitades vaateid ja aateid.

  Julgeolekupolitsei on märganud, et Vene eriteenistused huvituvad piiratud ligipääsuga või ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  EL kutsus Türgit leidma pärast referendumit laiapõhjaline konsensus

  Euroopa Liit kutsus pühapäeval Türgi valitsust leidma võimalikult laiapõhjaline konsensus pärast president Recep Tayyip Erdoğani nappi võitu referendumil, mis laiendab tema volitusi.

  “Pidades silmas referendumi tasavägist tulemust ja põhiseadusmuudatuste kaugeleulatuvaid mõjusid, kutsume Türgi võime taotlema võimalikult laia rahvuslikku konsensust nende elluviimisel,” ütlesid Euroopa ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kutsus üles lõpetama Süüria “õudust ja surma”

  Paavst Franciscus kutsus pühapäeval rangete turvanõuete tingimustes peetud ülestõusmispüha missal Vatikani Peetri väljakul peatama “õudust ja surma” Süürias.

  Missa algas pilvise taeva all ning pärast lühikest vihmahoogu esines paavst kristliku kalendri tähtsaimal pühal oma tavapärase läkitusega “Urbi et orbi” (”Linnale ja maailmale”), kus ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Trump kiitis heaks Montenegro vastuvõtmise NATO-sse

  USA president Donald Trump allkirjastas teisipäeval Montenegro vastuvõtmise NATO-sse, kõrvaldades võimaliku takistuse riigi saamiselt alliansi 29. liikmeks.

  “President Donald J. Trump allkirjastas täna Montenegro liitumisprotokolli,” teatas Valge Maja avalduses.

  Otsus pingestab ilmselt veelgi USA suhteid Venemaaga, kes on nimetanud Montenegro liitumist alliansiga provokatsiooniks.

  Allikas: BNS, ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Obama osaleb mais protestantlikul konverentsil Berliinis

  USA endine president Barack Obama osaleb mais Berliinis toimuval protestantlikul konverentsil koos Saksa kantsler Angela Merkeliga diskussioonil, teatasid ürituse korraldajad teisipäeval.

  Konverentsiga tähistatakse reformatsiooni 500. aastapäeva.

  Obama ja Merkeli diskussioon toimub Berliini Brandenburgi väravate juures, kus Obama pidas 2013. aastal kõne. Diskussiooni teema on ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Egiptuses hukkus palmipuudepüha kirikuplahvatustes vähemalt 43 inimest

  Palmipuudepühal kärgatanud plahvatused kahes Egiptuse kopti kirikus nõudsid pühapäeval vähemalt 43 inimese elu, teatasid võimud.

  Rünnakute eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS).

  Rünnakud Kairost põhjas asuva Tanta linna Mar Girgise kirikus ja sadamalinna Alexandria Püha Markuse kirikus leidsis aset vaid mõni nädal enne paavst ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst taunis palmipuudepüha läkituses sõda ja terrorismi

  Paavst Franciscus õnnistas pühapäeval Vatikani Peetri väljakul palmilehikuid ja oliivioksi ning mõistis palmipuudepüha pöördumises hukka sõjad ja kannatused.

  Franciscus peatus pöördumises inimestel, kes “kannatavad orjatöö, peretragöödiate, haiguste, sõdade ja terrorismi tõttu”.

  Paavst ja kardinalid kõndisid Peetri väljakul palmilehikutega läbi rahvamassi, tähistades Jeesuse võidukat saabumist ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Rootslased kogunevad Stockholmi südalinna rahuvalvele

  Tuhanded inimesed kogunevad reedese terroriakti järel pühapäeval Stockholmi südalinna terrorismivastasele “rahuvalvele”.

  Meeleavaldusele kutsuti Facebooki kaudu ning see algab kell kaks pärastlõunal rünnakupaiga lähedal Sergels Torgil.

  Reedeses veokirünnakus sai surma neli ja vigastada 15 inimest, rüõnnaku arvatav korraldaja, 39-aastane Usbekistani päritolu mees on vahi alla ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst saadab jõuludeks Ukrainale kuus miljonit eurot

  Paavst Franciscus saadab jõulude ajal Ukraina esimese osa humanitaarabina kogutud rahast ehk ligi kuus miljonit eurot, teatas Vatikan laupäeval.

  “See on pool juba kogutud 12 miljonist eurost, mis on mõeldud enam kui kahe miljoni inimese abistamiseks peamiselt Donetski, Luganski, Harkivi ja ... Loe edasi >>

 • Maailm

  ÜRO Julgeolekunõukogu nõuab Iisraelilt asundustegevuse peatamist

  ÜRO Julgeolekunõukogu võttis reedel vastu resolutsiooni, millega nõuab Iisraelilt asundustegevuse peatamist Palestiina aladel, teatasid diplomaadid.

  USA jättis hääletamata ja ei pannud seekord resolutsioonile vetot. Resolutsiooni poolt hääletas seega 14 nõukogu liiget.

  Palestiina presidendiamet teatas, et tegemist on tugeva hoobiga Iisraeli poliitikale ja näitab tugevat ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kutsus katoliiklasi ja luterlasi tunnistama mineviku vigu

  Rootsit külastav paavst Franciscus ütles esmaspäeval, et katoliiklased ja luterlased peaksid tunnistama mineviku vigu ja ületama läänekristlust lõhestanud eraldusjooned.

  Franciscus osales esmaspäeval Lundis oikumeenilisel palvusel, millest võtsid osa ka Luterliku Maailmaliidu juhid. Jumalateenistus juhatas sisse reformatsiooni 500. juubeliaasta.

  Paavst tunnustas Martin Lutherit “pühakirjale kesksema ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  Sündis kokkulepe maailma suurima merekaitseala loomiseks Antarktikas

  Reedel sai heakskiidu Antarktika puutumatu looduse kaitsmisele suunatud maailma suurima merekaitseala loomine Rossi meres, ütlesid ametnikud.

  Antarktika vete eluressursside kaitse komisjoni (CCAMLR) 24 liikmesriiki ja Euroopa Liit jõudsid aastatepikkuste läbirääkimiste järel merekaitseala loomises kokkuleppele Austraalias Hobartis iga-aastasel kohtumisel.

  Kokkuleppe tulemusena luuakse Rossi merel USA ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  EL hakkab Liibüa rannavalvet koolitama

  Euroopa Liit hakkab koolitama Liibüa rannavalvet, et piirata rännet üle Vahemere Põhja-Aafrikast Euroopasse, ütles EL-i välispoliitikajuht Federica Mogherini (fotol) neljapäeval.

  “Me alustame täna Liibüa rannavalve väljaõpet operatsiooni Sophia raames, mis on väga tähtis samm,” ütles Mogherini Brüsselisse NATO kaitseministrite kohtumisele saabudes.

  “Minu arvates on ... Loe edasi >>

 • Keskkond, Maailm, Uudised

  WWF: kolm viiendikku maakera selgroogsetest on hävinud 50 aastaga

  Ligi kolm viiendikku maakera selgroogsetest on hävinud vähem kui 50 aasta jooksul inimtegevuse tagajärjel, nähtub keskkonnaorganisatsiooni Maailma Looduse Fond (WWF) värskest raportist “Living Planet”.

  Raportis sisalduvad andmed imetajate, kalade, lindude, roomajate ja kahepaiksete kohta.

  Selgroogsete massilise hävimise peapõhjus on elukoha kadumine.

  “Loodusvarade kiirel ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Küprose kahe kogukonna liidrid jätkavad novembris kõnelusi

  Küprose kreeka ja türgi kogukonna liidrid nõustusid jätkama järgmisel kuul Šveitsis kõnelusi, et jõuda veel enne aasta lõppu taasühinemisleppeni, teatas ÜRO kõneisik kolmapäeval Genfis.

  Küprose vabariigi president Nicos Anastasiades ja türgi kogukonna liider Mustafa Akinci kohtuvad 7.-11. novembrini Genfi järve lähedal Mont Pelerinis. ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  ÜRO kutsus tühistama majandusembargot Kuubale

  ÜRO Peaassamblee võttis kolmapäeval vastu resolutsiooni, milles kutsuti lõpetama USA majandusembargot Kuubale.

  Tegemist oli 25. korraga, kui Kuuba esitatud resolutsioon ÜRO Peaassamblees vastu võeti. 193 riigist 191 pooldas embargo tühistamist. USA ja Iisrael jäid erapooletuks.

  Seni olid Ühendriigid hääletanud alati iga-aastase resolutsiooni vastu, millega ... Loe edasi >>

 • Maailm, Majandus, Uudised

  Euroopa Parlament soovib EL-i eelarve mahtu suurendada

  Euroopa Parlament ei toetanud Euroopa Liidu Nõukogu ettepanekuid eelarvekärbeteks ning tegi EL-i 2017. aasta eelarve-eelnõusse mitmeid muudatusi, mis selle mahtu suurendaksid.

  Esialgse kavaga võrreldes soovivad eurosaadikud suurendada kulukohustuse mahtu 4,1 miljardi euro võrra 160,7 miljardi euroni ning maksete kogusummat 2,5 miljardi ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Poola allkirjastas Via Baltica projekti

  Poola valitsus allkirjastas leppe 91 kilomeetri pikkuse kiirtee rajamiseks riigi kirdeossa Via Baltica projekti osana, teatas Poola raadio teisipäeval.

  91 kilomeetri pikkune teelõik Ostrów Mazowiecka ja Szczuczyni vahel läheb maksma 3,5 miljardit Poola zlotti (0,8 miljardit eurot) ja on üks viimaseid Via Baltica ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Stoltenberg: NATO kaitseb liitlasi tingimusteta

  NATO kaitseb kõiki oma liitlasi tingimusteta igasuguse ohu eest sõltumata nende panustamisest, ütles alliansi peasekretär Jens Stoltenberg teisipäeval.

  Stoltenberg, kellelt küsiti kommentaari USA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi avaldusele, mille kohaselt Ühendriikide pühendumine liitlaste kaitsele sõltuks tema võidu korral nende panustamisest, rõhutas esmalt, et ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Leedu rohelised alustasid konsultatsioone konservatiivide ja sotsidega

  Leedu seimi valimised võitnud Talurahva ja Roheliste Liit moodustas töörühma, et alustada konsultatsioone sotsiaaldemokraatide ja konservatiividega, nõupidamisi kavatsetakse alustada teisipäeval.

  “Peab korraldama konsultatsioonid, kas need tõenäolised partnerid on nõus sellise laia koalitsiooni formaadiga,” ütles BNS-ile läbirääkimisterühma koordinaator Povilas Urbšys.

  Tema sõnutsi kavatsetakse ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usk ja vaimsus, Usuelu uudised, Uudised

  Iisraelis rüüstati Jeesuse pühamut

  Iisraelis rüüstati Jeesuse muutmise paigale rajatud kirikut, kust varastati mitu armulauakarikat, rikuti ikoone ja varastati annetuskast, teatasid võimud teisipäeval.

  Kirikuametnikud usuvad, et esmaspäevase kuriteo motiiv oli röövimine, mitte juudiäärmuslus, mida on süüdistatud seoses vandaalitsemisega mitmes teises ristiusu pühapaigas Iisraelis, ütles Püha Maa piiskoppide ... Loe edasi >>

 • Maailm, Majandus, Uudised

  Pangandusjuht: finantsettevõtted valmistuvad Suurbritanniast lahkuma

  Briti Pankurite Liidu juht Anthony Browne hoiatas pühapäeval, et finantsasutused hakkavad Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumist ümbritseva ebakindluse tõttu lähinädalatel riigist lahkuma.

  Pangad kardavad, et EL-i poliitikud loovad Londoni City positsiooni nõrgendamiseks Suurbritanniaga kaubanduspiirangud ning Ühendkuningriigis tegutsevad finantsasutused kaotavad õiguse ajada äri kogu blokis, ... Loe edasi >>

 • Eesti, Keskkond, Maailm, Uudised

  Maailma riigid leppisid kokku kliimasoojenemist põhjustava gaasi vähendamises

  Laupäeva varahommikul jõudsid 197 maailma riigi esindajad kokkuleppele keskkonnale kahjuliku gaasi fluorosüsivesiniku (HFC) vähendamises sajandi keskpaigaks ligikaudu 80%. Selle kliimasoojenemist põhjustava gaasi kasutamise järk-järgulise vähendamisega loodetakse ära hoida 0,5 kraadine temperatuuri tõus.

  „Kui varasemalt on Montreali protokoll käsitlenud ainult osoonikihti kahandavaid aineid, siis ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst Franciscus ja patriarh Kirill kutsusid kristlasi ühtsusele

  Paavst Franciscus ja vene õigeusu patriarh Kirill kutsusid reedel ühisdeklaratsioonis kristlasi ühtsusele ja maailma astuma kiireid samme kristlaste abistamiseks, keda ähvardab Lähis-Ida vägivald.

  “Peaaegu tuhat aastat on katoliiklased ja õigeusklikud olnud ilma jäetud ühisest armulauast,” ütlesid kirikupead Kuubal Havanna lennujaamas peetud ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  USA: Venemaal pole põhjust pidada USA-d ohuks riiklikule julgeolekule

  Venemaal pole mitte mingit põhjust pidada Ühendriike ohuks oma riiklikule julgeolekule, teatas Pentagon esmaspäeval, vastuseks neljapäeval Vene presidendi heakskiidu saanud riikliku julgeoleku strateegiale.

  Julgeolekustrateegia dokumendis toodi esmakordselt ohtudena välja USA ning NATO laienemine, ütles Pentagon. Raporti eelmine versioon pärines aastast 2009 ning selles ... Loe edasi >>

 • Ajalugu, Maailm, Uudised

  Prantsuse akadeemik ja poliitik avaldasid veebis Anne Franki päeviku

  Prantsuse akadeemik ja parlamendiliige avaldasid reedel internetis juuditüdruku Anne Franki kuulsa päeviku.

  Duo väidab, et “Noore tüdruku päevik” muutus 1. jaanuaril avalikuks omandiks seoses 70 aasta möödumisega Franki surmast 15-aastaselt natside Bergen-Belseni koonduslaagris.

  1993. aastast pärineva Euroopa Liidu seaduse kohaselt kaotab raamat eksklusiivse ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst: on aeg teha lõpp ükskõiksusele

  Paavst Franciscus ütles reedel uut aastat tervitades, et on tulnud aeg teha lõpp ükskõiksusele ja “võltsneutraliteedile” maailmas valitseva ebaõigluse, tagakiusamise, sõdade ja viletsuse suhtes.

  Paavst ütles uusaastamissal Vatikani Püha Peetruse katedraalis, et inimesed imestavad, kuidas on võimalik, et “võimsate ülbus alandab ikka veel ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Uudised

  Pakistani vaimulikud: šariaat ei nõua naistelt näo katmist

  Pakistani kõrgeim usukogu otsustas teisipäeval, et šariaat ei nõua naistelt näo, käte ja jalgade katmist, inimõiguslased nimetasid teisipäeval otsust “julgustavaks”.

  Islami Ideoloogia Nõukogu (CII), mis moodustati 1962. aastal parlamenti nõustava organina, märkis otsuses, et naistel “on soovitav oma keha katta, et vältida ähvardusi ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Lääs ja araabiamaad kutsuvad Liibüat ühtsusvalitsusega nõustuma

  Lääneriigid ja araabiamaad kutsusid esmaspäeval Liibüa rivaalitsevaid pooli nõustuma viivitamatult ÜRO ettepanekutega ühtsusvalitsuse moodustamiseks, et teha lõpp ebastabiilsusele riigis.

  Ühise pöördumise tegid Alžeeria, Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Maroko, Katari, Hispaania, Tuneesia, Türgi, AÜE ja USA välisministrid ning Euroopa Liidu välispoliitika juht.

  Avalduses ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst kuulutas pühakuiks Püha Teresa vanemad

  Paavst Franciscus kanoniseeris pühapäeval Vatikani Peetri väljakul tuntud Prantsuse pühaku Lisieux’ Teresa ehk Püha Teresa vanemad.

  Esimest korda ajaloos kuulutati pühakuteks abielupaar, selle sammuga loodab Franciscus rõhutada perekonna tähtsust.

  Louis ja Zelie Martin olid suuremeelsuse ja halastuse võrdkujud: nad aitasid haigeid ja surijaid, andsid ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Merkel ei kavatse pakkuda rändekriisile “libalahendusi”

  Saksa kantsler Angela Merkel, kellelt oodatakse jõulisemaid samme põgeniketulva peatamiseks, ütles laupäeval ilmunud leheusutluses, et ei kavatse pakkuda rändekriisile “libalahendusi”.

  Saksamaa saab oma piire paremini kontrollida, kuid täielikult sulgeda ei ole neid võimalik, ütles Merkel ajalehele Frankfurter Allgemeine Zeitung. “See ei ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Cameron teeb EL-ile esitatavad nõudmised teatavaks novembris

  Briti peaminister David Cameron ütles neljapäeval, et teeb novembri algul teatavaks läbirääkimistel Euroopa Liiduga esitatavad muudatusnõudmised, mida partnerid juba kannatamatult ootavad.

  Cameron ütles pärast jutuajamist Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga, et kõnelused enne 2017. aastaks kavandatud liikmesusreferendumit lähevad hästi.

  “Nüüd hakkab tempo tõusma ja ... Loe edasi >>

 • Maailm, Maailmausundid, Usuelu uudised, Uudised

  Paavst vabandas katoliku kiriku nimel skandaalide eest

  Katoliku kiriku pea paavst Franciscus vabandas kolmapäeval erinevate skandaalide eest, millesse tema või kirik viimasel ajal sattunud on.

  Hiljuti kritiseeris kirikut selle vaadete pärast homoseksuaalsuse suhtes Vatikanis töötanud Poola preester, samuti lekkis avalikusele hiljuti kiri, kus konservatiivsed kardinalid heitsid paavstile ette kallutatust traditsioonilise ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  Porošenko: Donbassis kehtib hetkel tõeline relvarahu

  Ukraina presidendi Petro Porošenko kinnitusel kehtib praeguse seisuga Donbassis tõeline relvarahu.

  “Tänu relvajõudude, Ukraina diplomaatide ja ülemaailmse Ukraina-meelse koalitsiooni jõupingutustele õnnestus meil lõpuks peatada tulistamine ning täna, kaks nädalat hiljem, on sellest tulistamise peatamisest välja arenenud tõeline relvarahu,” lausus ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  USA ja Euroopa kutsusid Liibüa vaenupooli rahulepet allkirjastama

  USA ja Euroopa juhtriigid ühinesid reedel teiste maailma liidritega, kutsudes Liibüa vaenupooli allkirjastama rahulepet, mis avaks tee rahvusliku ühtsuse valitsuse moodustamisele.

  “Rohkem aega pole raisata,” ütlesid USA, Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Hispaania valitsused ühisavalduses.

  “Viivitused rahvusliku ühtsuse valitsuse moodustamisel ainult pikendavad liibüa rahva ... Loe edasi >>

 • Maailm, Uudised

  EL kavatseb võidelda aktiivsemalt vihakõne vastu

  Euroopa Liidu justiitsministrid arutasid reedel vihakõne ja ksenofoobia levikut sotsiaalmeedias seoses puhkenud rändekriisiga.

  Saksa justiitsministri Heiko Maasi sõnul on tegemist üleeuroopalise probleemiga.

  Facebook lubas eelmisel kuul karmistada reegleid rassistlike postituste suhtes oma Saksa võrgustikus.

  “Kui keegi teeb üleskutse põgenike tapmiseks või juutide põletamiseks, siis see ... Loe edasi >>