Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Tehnikaülikool avab sel aastal kolm uut hoonet

Tehnikaülikool avab sel aastal kolm uut hoonet

Prindi see artikkel
1. juuli 2009

TTÜ uus raamatukogu

TTÜ uus raamatukogu

Tallinna Tehnikaülikool avab sel sügisel majandus- ja sotsiaalteaduskonna hoone, ühiselamu aadressil Akadeemia tee 7 ning raamatukogu.

Majandus- ja sotsiaalteaduskonna hoone avab uksed 31. augustil. Raamatukogu on valmis, sissekolimine ja seadistamine on aga aeganõudev ning seetõttu avatakse hoone 11. Novembril, teatas ülikooli pressiesindaja. Uus ühiselamu saab valmis selle aasta sügisel.

TTÜ rektor Peep Sürje sõnul on valmimas ajakohane ülikoolilinnak. „Lisaks suurepärastele õppimistingimustele on meil ka uued ühiselamud üliõpilaste majutamiseks ja Eesti kõige kaasaegsem raamatukogu,” kinnitas Sürje.

TTÜ tekstiilitehnoloogia professori Anti Viikna sõnul kasutab Tallinna Tehnikaülikool oma hoonete ehitamisel uusi huvitavaid materjale. „Näiteks TTÜ Raamatukogu hoone on kaetud väga moodsa ja ilmastikukindla võrkstruktuurse kiudtäitega polümeerse komposiitkangaga. Materjal on väga uudne ja heaks näiteks, kuidas nüüdisaegseid tekstiilimaterjale saab kasutada tehniliste tekstiilidena ehituses ja ka mujal. Võib lisada, et TTÜ materjalitehnoloogia õppe- ja rakendusteaduse alane tegevus on tihedalt seotud seda laadi materjalide väljatöötamisega,” ütles professor Viikna.

Hoonete kogumaksumus on 630,5 miljonit krooni. Hoonete ehitamist on rahastatud ülikooli enda, Euroopa Liidu struktuurfondide, riigieelarvelistest ja Tallinna linna vahenditest.