Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Laulu- ja tantsupidu / Laulu- ja tantsupeo tuli saabus Tallinnasse. Raekoja platsil toimus Pillipidu

Laulu- ja tantsupeo tuli saabus Tallinnasse. Raekoja platsil toimus Pillipidu

Prindi see artikkel
2. juuli 2009

laulupeologoTäna, 2. juuli õhtul jõudis laulu- ja tantsupeo tuli pärast sadu kilomeetreid pikka teekonda Tallinnasse, kus ta võeti kell 22.38 vastu Admiraliteedi basseini veerel. Seal toimus Eesti Kooriühingu ning Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusikaseltsi eestvedamisel XXV laulupeo ja XVIII tantsupeo avamine.

Tänavuse laulu- ja tantsupeo “ÜhesHingamine” tuleteekond kandis nimetust TuleTulemine, mille käigus liikus 13. juunil Tartus süüdatud laulupeotuli mööda ajaloolisi siseveeteid ajaloolistel puulaevadel Viljandi kaudu Pärnusse ja ühines seal 27. juunil Kihnu jaanitulest alguse saanud tantsupeotulega. Seejärel liikus laulu- ja tantsupeo ühine tuli jahtal Ruhnu Karu Tallinnasse, peatustega Kuressaares, Haapsalus, Kärdlas ja Lohusalus.

TuleTulemise teekonna pikkuseks oli üle 900 kilomeetri, millest siseveekogudel liiguti ligi 380 kilomeetrit ja meritsi ligi 320 meremiili (umbes 590 kilomeetrit).

Täna päeval toimus aga Tallinnas Raekoja platsil Pillipidu, kus esinesidcviiulikoor, suupilliansambel Piccolo ja üksikpillimehed, akordionikoor, Eesti Orkestrijuhtide Rahvamuusikaorkester, kandlekoor, koondkoor ning ansamblid Tartes ja Sõbrad (Põlvamaa), Kungla (Rakvere), Cantelo (Pärnu) ja Laulusõbrad (Pärnu).