Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Laulu- ja tantsupidu / Tantsupidu tõi kokku ligi 20 000 inimest

Tantsupidu tõi kokku ligi 20 000 inimest

Prindi see artikkel
3. juuli 2009

img_4977Täna, 3. juulil alanud tantsupeol “Meri” osales seitse ja pool tuhat rahvatantsijat ja etendust tuli vaatama üle 12.000 inimese. Tantsupeo avanud peaminister kutsus oma tervituskõnes peolisi üles tunnetama üheshingamist.

“Tunnetagem seda imelist üheshingamise väge. Meie hoogsamates tantsudes kordub motiiv- tugev enesekindel kannalöök. See on kinnitus, et kuulume uhkelt kokku selle maaga. Siin me elame, siin me tantsime oma lõppematut elutantsu,” ütles peaminister Andrus Ansip, avades XVIII tantsupeo.

Kalevi staadioni trepid toovad keskväljakule kokku kõik 7460 tantsijat. Tantsupidu algab sümboolselt mere ja Eestimaa sünniga ja viib kuulaja edasi Kolga randa ja Muhusse. Igal tantsul on oma lugu.

“Lähen juba ammu merele rohkem merega juttu puhuma, kaugele vaatama, küsimusi küsima,” Jaan Tätte sügav hääl juhatab tantsud sisse. Tantsud räägivad tuule ja mere võimsusest, rahust, otsitud vastustest, igatsustest rännata, rõõmust ja armastusest.tantsupidu

Tänasel tantsupeo esimesel etendusel esinesid lisaks erinevate Eesti maakondade tantsijatele ka Vene, Läti ja Soome tantsurühmad.

Tantsupeo etendused toimuvad veel laupäeval 4. juulil ja pühapäeval 5. juulil.