Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / Europarlamendi esimeheks saab poolakas Jerzy Buzek

Europarlamendi esimeheks saab poolakas Jerzy Buzek

Prindi see artikkel
7. juuli 2009

jerzy-buzekPoola ekspeaministrist Jerzy Buzekist saab Euroopa Parlamendi esimene endisest idablokist pärit esimees, tema nimetamises leppisid kokku assamblee suurimad poliitilised blokid, teatasid ametnikud teisipäeval, 7. juulil.

Konservatiivsed ja sotsialistlikud parteid otsustasid europarlamendi juhtimist järgmise viie aasta jooksul jagada, esimesena saab õiguse suurem – konservatiivne Euroopa Rahvapartei (EPP).

“See on tehniline kokkulepe,” ütles sotsialistide bloki, uue nimega Sotsialistide ja Demokraatide Progressiivse Liidu pressiesindaja. Sotsialistide blokk on pärast 4.-7. juuni valimisi suuruselt teine.

EPP president Joseph Daul ütles Rootsi ajalehele Dagens Nyheter, et nemad nimetavad parlamendi spiikri esimeseks kaheks ja pooleks aastaks, sotsiaaldemokraadid järgmiseks.

Konservatiivide ridadest on kostunud kahe võimaliku kandidaadi, Poola endise peaministri Buzeki ja Itaalia peaministri Silvio Berlusconi soosiku Mario Mauro nimed. Mauro aga võttis pühapäeval oma kandidatuuri maha.

Uus esimees vahetab välja sakslase Hans-Gert Pötteringi ning parlament hääletab tema üle avaistungil 14.- 16. juulil Strasbourg’is.

Allikas: BNS