Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Euroopa Parlamendi valimised 2009 / Valimiskomisjon kinnitas Vilja Savisaare europarlamendi liikmeks

Valimiskomisjon kinnitas Vilja Savisaare europarlamendi liikmeks

Prindi see artikkel
7. juuli 2009

vilja-savisaarVabariigi Valimiskomisjon tegi täna otsuse, mille järgi saab europarlamendi liikme mandaadist loobunud Edgar Savisaare asemel parlamenti tema abikaasa Vilja Savisaar.

„Seoses sellega, et Edgar Savisaar teavitas Vabariigi Valimiskomisjoni oma soovist Euroopa Parlamendi liikme mandaadist loobuda, otsustas Vabariigi Valimiskomisjon lähtuvalt Euroopa Parlamendi valimise seadusest, et Edgar Savisaare asemel asub Euroopa Parlamendi liikmeks Vilja Savisaar,” seisab valimiskomisjoni otsuses.

Valimiskomisjon võttis oma tänasel koosolekul vastu ka määrused, mis reguleerivad eelseisvate kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste korralduslikku külge. Kõik määrused ilmuvad Riigi Teatajas ja jõustuvad seejärel kolme päeva möödudes. Valimiskomisjoni määruste ja kandideerimisdokumentide vormidega saab pärast nende Riigi Teatajas ilmumist tutvuda ka Vabariigi Valimiskomisjoni veebilehel. Seega on kogu õiguslik baas kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste läbiviimiseks olemas.