Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Arhitektuur / Ilmub postmark Narva Aleksandri kirikust

Ilmub postmark Narva Aleksandri kirikust

Prindi see artikkel
9. juuli 2009

narva-aleksandri-kirikHomme, 10. juulil ilmub postmark “Narva Aleksandri kirik 125″, mis on viies postmark 2005. aastal alguse saanud Eesti kirikutele pühendatud sarjas.

Narva Aleksandri kirik ehitati arhitekt Otto Pius von Hippiuse projekti järgi Kreenholmi tehasekirikuna ja oli määratud 5000 luterlasest töölisele, vahendas Eesti Post. Kirik valmis 1884. aastal ja kannab tsaar Aleksander II nime. Esimeses maailmasõjas hävis Joachimstali linn, ainsana jäi püsima kirik.

Eestimaa Töörahva Kommuun, mille keskus asus kirikus, ühendas Joachimstali, Narva ja Ivangorodi Eestimaaga. Teise maailmasõja ajal lasti õhku kiriku kellatorn ning 1962. aastal võõrandati kirikuhoone laoks.

Kirik tagastati kogudusele 1990. aastal ja 60 meetri kõrgune kellatorn, kus liigub ka lift, valmis 2008. aastal. Peterburi firma “Tehnosvet” projekteeris muutuvate värvidega välisvalgustuse. Kiriku säilinud kell valati 1900. aastal Gatšinas ja seda dekoreerivad Eestimaa kubermangu kolm lõvi ning keisrikrooni vapp.

Postmark “Narva Aleksandri kirik 125″ on nominaalväärtusega 5.50, trükitud trükikojas Vaba Maa, tiraaž 30 000. Postmargi kujundas Riho Luuse.