Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Euroopa Parlamendi valimised 2009 / Valitsus toetas avatud nimekirju europarlamendi valimistel

Valitsus toetas avatud nimekirju europarlamendi valimistel

Prindi see artikkel
9. juuli 2009

andrus-ansip2Valitsus toetas neljapäeval, 9. juulil võimuliidu algatatud Euroopa Parlamendi valimiste seaduse muutmise eelnõu, mis muudab kandidaatide suletud nimekirjad avatuks.

Peaminister Andrus Ansip (fotol) ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil ajakirjanikele, et valitsus toetas europarlamendi valimistel avatud nimekirju, millega reastataks kandidaadid erakondade nimekirjades ümber vastavalt valijate antud häälte arvule.

Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ja Reformierakonna fraltsioonid andsid Euroopa Parlamendi valimiste muutmise eelnõu parlamendi menetlusse 10. juunil. IRL-i esimees ja parlamendifraktsiooni juht Mart Laar ütles eelnõu üle andes, et möödunud Euroopa Parlamendi valimiste tulemused näitasid valimissüsteemi muudatuse vastavust valijate ootustele ning aitab kaasa demokraatia edendamisele Eestis.

Poliitikud alustasid diskussiooni avatud nimekirjade taastamisest pärast europarlamendi valimistulemuste selgumist eelkõige seetõttu, et üksikkandidaat Indrek Tarand kogus enam kui sada tuhat häält, mis on rohkem, kui enamuste parteide suletud nimekirjadel kokku. Vaid Keskerakonna nimekiri kogus Tarandist veidi rohkem hääli.

Järgmised Euroopa Parlamendi valimised on 2014. aastal.

Allikas: BNS