Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Keskerakond soovib riigikogu erakorralist istungit

Keskerakond soovib riigikogu erakorralist istungit

Prindi see artikkel
24. juuli 2009

kadri_simson1Keskerakonna fraktsioon hakkas täna koguma allkirju riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks 3. augustil, et arutada õiguskantsleri ettepanekut viia käibemaksu tõusu kehtestanud seadusesätted kooskõlla põhiseadusega.

Õiguskantsler teatas eile, et tema hinnangul on ‚jõustunud käibemaksuseaduse muudatused vastuolus põhiseadusega, sest ei jäta maksukohustuslastele piisavalt aega käibemaksutõusust tulenevate ümberkorralduste tegemiseks.

“Keskerakonna fraktsioon nõustub Indrek Tederi seisukohaga ning hääletas ka parlamendis nimetatud seadusemuudatuse vastu. Kuna koalitsioonipartnerid on otsustanud õiguskantsleri ettepanekut ignoreerida, siis võtsime riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumise enda peale,” teatas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

“Erakorralise istungi kokkukutsumise jaoks allkirjade kogumiseks pöördume kõigi parlamendierakondade poole ja oleme juba saanud positiivset vastukaja mitmetelt opositsioonijõududelt. Vajalikud allkirjad erakorralise istungi kokkukutsumiseks loodame üle anda juba esmaspäeval,” lausus Simson.

Riigikogul on aega Tederi ettepanekule reageerida 20 päeva. Seega on vajalik riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumine, sest korralised istungid algavad uuesti alles septembris.

24. juuli