Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Neljapäeval algab kümnes Erna matk

Neljapäeval algab kümnes Erna matk

Prindi see artikkel
3. august 2009

erna-matkNeljapäeva, 6. augusti õhtul algab kümnes ERNA matk, mis toimub samaaegselt sõjalis-sportliku Erna retkega.

Esimestena lähevad Järva ja Harjumaa piirilt, Mustla-Nõmme lähistelt teele kõige raskema, ligi 70 km pikkuse matkaraja valinud võistkonnad. Kokku on Erna matkale registreerunud ligi 150 osalejat ja nad jagunevad enam kui 30 võistkonda, teatas Eesti skautide ühing. Täpne võistkondade arv selgub reedel stardi lõppedes.

Lisaks paarile skautidest koosnevale võistkonnale moodustavad enamuse Erna matkal osalejatest matkahuvilised mitmelt poolt Eestist.

Matk toimub enam kui 200 ruutkilomeetril ja valdav osa matkast tuleb läbida mööda väikeseid metsaradu või ise kompassi abil kõige kiiremat teed otsides.

Sellel aastal ootab matkalisi ees kolmes raskusastmes matkarada ning kuni kümme kontrollpunkti, kus pannakse proovile matkaliste oskused keerulistes oludes hakkama saada ja nutikus ning meeskonnatöö oskused.

Start on avatud Mustla-Nõmme lähistel, Harju- ja Järvamaa piiril neljapäeva hilisõhtul kella seitsmest ja kergemate radade võistlejad stardivad reede varahommikul kella 6-9 ajal. Matka võitjate autasustamine ja matka lõpetamine toimub Kautlas laupäeval, 8. augustil kell 10.

3. august