Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Ilmub Eesti jalgpallile pühendatud tervikasi

Ilmub Eesti jalgpallile pühendatud tervikasi

Prindi see artikkel
12. august 2009

tervik1Eesti Post annab täna välja tervikasja “Eesti Jalgpall 100″. Tervikasi on pealetrükitud maksetähisega postkaart, mida saab saata üle maailma.

Tervikasi “Eesti jalgpall 100″ kannab järjekorranumbrit 57, selle on kujundanud Lembit Lõhmus ning nominaaliks on postimaks tasutud kõikidesse riikidesse saatmisel. Postkaardil on Eesti jalgpallikoondise kaitsja Enar Jääger. Kaardi tiraaž on 5000.

Eestis peeti esimene jalgpallimatš 6. juunil 1909, kui omavahel kohtusid vastloodud Tallinna jalgpalliseltsid Meteor ja Merkur. Ajaloolise mängu võitis Meteor 4:2.

Eesti Post ja Eesti Jalgpalli Liit kutsuvad kõiki jalgpallisõpru osa saama täna kell 18.30 Eesti jalgpalli 100. sünnipäevale pühendatud postkaardi esitlusest. Enne Eesti-Brasiilia sõpruskohtumist jagab A. Le Coq Arena treeningväljakul postkaardile autogramme Martin Reim, kes on rahvuskoondise eest enim mänge (157) mänginud jalgpallur Euroopas. Eesti – Brasiliia mäng algab Tallinnas A. Le Coq Arenal kell 20.15.

Eesti Postil on tähtpäevade ja sündmuste jäädvustamiseks kolm võimalust – anda välja postmark, tervikasi või eritempel. Varem on jalgpalli auks ilmunud nii eritempel kui postmark – 22. Septembril 1993. aastal ilmus eritempel “1994. aasta MM-i valikmäng Eesti-Itaalia”, 16. aprillil 1998 postmark “Jalgpalli MM Prantsusmaal”. Tähistamaks jalgpalli 100. juubelit annab Eesti Post koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga välja ka tervikasja.

12. august