Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / Venemaa alustab võitlust joomarlusega

Venemaa alustab võitlust joomarlusega

Prindi see artikkel
12. august 2009

njetVenemaa president Dmitri Medvedev kutsus kolmapäevaks Sotšisse kokku nõupidamise joomarlusevastaste meetmete väljatöötamiseks.

Nõupidamisele on kutsutud mitmete ministeeriumide ja ametkondade, sealhulgas aasta algul tööd alustanud alkoholituru reguleerimisteenistuse juhid, samuti parlamendisaadikud ja mitme regiooni juhid.

Nõupidamist on pikalt ette valmistatud. Juba juuli algul nõudis president tervishoiuminister Tatjana Golikovalt, et riigis käivitataks alkoholismitõrjeprogramm, mis on Medvedevi hinnangul “vajalik riigi ellu jäämiseks”. “Me joome praegu rohkem kui 1990. aastatel, ehkki need olid rasked ajad,” tõdes riigipea.

Kolm päeva hiljem esitas Medvedev statistilised andmed, mille kohaselt tarbitakse Venemaal inimese kohta 18 liitrit puhast alkoholi aastas. “See teeb umbes 50 pudelit viina aastas iga elaniku, kaasa arvatud rinnalaste, kohta,” selgitas president.

Ta viitas meedikute hinnangule, et puhta alkoholi tarbimine juba 9-10 liitri tasemel kahjustab genofondi ning algab rahva väljasuremine.

Võimude andmeil on riigis ligi kolm miljonit parandamatut alkohoolikut. Ainuüksi 2007. aastal viis alkoholi liigtarvitamine enneaegselt hauda üle 75 000 venemaalase.

Medvedev on avaldanud arvamust, et alkoholismiga tuleb võidelda “otsustavalt, kuid ettevaatlikult” ning et “tobedate keeldudega” olukorda ei muuda.

Presidendi hinnangul tuleb inimestele luua teisi võimalusi vaba aja veetmiseks, näiteks sportimiseks, ning “lihtsalt tagada normaalne sissetulek, mis lubab inimese moodi puhata”.

Allikas: BNS, 12. august