Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Kergejõustiklased alustavad teed Berliini MM-ile

Kergejõustiklased alustavad teed Berliini MM-ile

Prindi see artikkel
12. august 2009

berlin-2009-logoMikk Pahapill ja Kaie Kand alustavad homme lõunal esimeste Eesti kergejõustiklastena teekonda Tallinna lennujaamast Berliini MM-ile.

Sel laupäeval algavale 12. kergejõustiku MM-ile sõidab järgneva nädala jooksul 18 Eesti sportlast.

Eesti Kergejõustikuliidu peatreeneri Aivo Normaku sõnul on enamikele koondislastele piletid kätte antud ning homme saadetakse Tallinnast esimesed sportlased teele. “Käisin ise täna hommikul sportlaste hotelliga tutvumas ning kinnitan, et meie koondislaste kohapealsed elamistingimused on väga head. Ainuke asi, mille üle nuriseda, on hotelli kaugus staadionist, kuid usun, et iga 20 minuti tagant väljuvad bussid muudavad sportlaste jaoks võistluspaika liikumise mugavaks,” sõnas Normak.

Kõik Eesti kergejõustiklased elavad MM-i ajal täistoitlustusega neljatärni hotellis, mis asub poole tunni bussisõidu kaugusel Berliini olümpiastaadionist. Meie koondisega samasse hotelli on korraldajad majutanud ka USA, Venemaa, Suurbritannia, Prantsusmaa ja Hiina kergejõustiklased.

Enamik Eesti delegatsiooni liikmetest sõidab võistlustele Tallinna lennujaama kaudu. Erandiks on Gerd Kanter ja Märt Israel, kes sõidavad 16. augustil Berliini koos treeneri Vesteinn Hafsteinssoni ja füsioterapeudi Indrek Tustitiga otse treeninglaagrist Cottbusis.

Selles Saksamaa-Poola piiri äärses linnas andsid oma vormile viimast lihvi ka kaugushüppaja Ksenija Balta ja keskmaajooksja Tiidrek Nurme.

12. august