Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Golfi MM-i Euroopa finaal leiab aset Eestis

Golfi MM-i Euroopa finaal leiab aset Eestis

Prindi see artikkel
13. august 2009

golfipallGolfi riikidevaheliste maailmameistrivõistluste direktor Mike Uyede kirjutas sel nädalal Jõelähtme golfikeskuses alla lepingu, mille kohaselt golfi MMi Euroopa finaalvõistlus toimub 24 -27  septembril Eestis.

Jõelähtme golfikeskust haldava ASi Estonian Golf & Country Club juhataja Hanno Krossi sõnul viibis Mike Uyede Eestis kolm päeva, mille jooksul ta tutvus Jõelähtme golfikeskuse radadega, andis instruktsioone suurturniiri korralduseks ning allkirjastas 14 lehekülje pikkuse võistluse toimumist kinnitava dokumendi.

Krossi kinnitusel jäi Uyede väljaku kvaliteediga väga rahule ning andis võistluse korraldamiseks Eestis rohelise tule. “Ta jagas ka juhtnööre muudatuste kohta, mis on vaja võistluseks teha. Näiteks on Jõelähtme harjutusväljak ehk range 280 meetrit pikk, kuid maailmatasemega golfiprofessionaalid võivad lüüa palli kuni 300 meetrit. Seega tuleb range pikemaks teha,” ütles Kross.

Tema sõnul väga kardinaalseid ehituslikke muudatusi väljakul praeguse seisuga teha ei tule. “Küll aga saabuvad Eestisse lähinädalatel veel European Tour’i väljakute direktor David MacLaren ning väljakuekspert, kes edastavad raja võistluskorda seadmiseks veel omapoolsed ettepanekud,” lisas Kross.

“Omega Mission Hills World Cup” nime kandev golfi riikidevaheline MM on maailma üks prestiižsemaid golfivõistlusi ning selle Eestis toimuv Euroopa regiooni kvalifikatsiooniturniir on esimene maailma tipptasemel profiturniir piirkonnas. Euroopa finaalist võtavad osa golfi edetabeli TOP 100 mängijad.

13. august