Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Usuelu uudised / Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar pidas 15. juubelit

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar pidas 15. juubelit

Prindi see artikkel
14. august 2009

EMKTS-i 11. lend
EMKTS-i 11. lend

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar (EMKTS) tähistas eile oma 15. sünnipäeva.

EMKTS on riiklikult akrediteeritud rakenduslik erakõrgkool. Pakutava kõrgema usuteadusliku hariduse rõhuasetus on praktilisel teoloogial ja piibliõppel. Õppida on võimalik eesti keeles ja tõlkega vene või inglise keelde. „Õppeasutus paistab silma oma oikumeenilise meelsuse poolest. Seminari lõpetanute hulgas ja samuti hetkel õppimas on üliõpilasi nii metodisti- kui ka luteri-, baptisti-, adventisti-, õigeusu-, nelipühi- ning karismaatilisest episkopaalkirikust,” teatas seminari vilistlane Andres Kapp.

Seoses ümmargusema sünnipäevaga toimusid EMK Tallinna kirikus, kus asuvad ka seminari ruumid mitmed üritused.

Seminari auditooriumis pidas ettekande Ühinenud Metodisti Kiriku Põhjala ja Balti piirkonna piiskop Christian Alsted. Sellele järgnes ümarlauavestlus teoloogilise hariduse väljakutsetest.

Hiljem toimus kirikuruumis tänujumalateenistus, mille käigus piiskop Alsted seadis ametisse ja palus õnnistust uuele seminari rektorile Meeli Tanklerile. Sünnipäevatervitusi olid tulnud tooma Eesti Kirikute Nõukogu esindaja Ruudi Leinus, EELK Usuteaduse Instituudi rektor Randar Tasmuth, EEKBL Kõrgema Usuteadisliku Seminari esindajana Margus Kask. Samuti oli saabunud kirjalik tervitus Tartu Teoloogia Akadeemia rektorilt Eenok Haamerilt.

Vilistlastepoolse tervituskõne ütles Eesti Kaitseväe kaplan kapten Raivo Nikiforov.

Jumalateenistusele järgnes kohvikus EMKTS uue rektori vastuvõtt ehk bankett õppejõududele, vilistlastele ja külalistele.

14. august