Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muinsuskaitse / Pädaste mõisast sai esimene väljaspool Tallinna asuv viietärni-hotell

Pädaste mõisast sai esimene väljaspool Tallinna asuv viietärni-hotell

Prindi see artikkel
17. august 2009

Foto: www.wris.ee

Foto: www.wris.ee

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juures tegutsev ametlik tärnihotellide staatust reguleeriv hotellide ja motellide järgukomisjon andis oma hinnangu Pädaste mõisa poolt pakutavatele teenustele. Pädaste mõisast sai esimene väljaspool Tallinna asuv viietärni-hotell. Eile toimus gurmeerestoranis Alexander pidulik sertifitseerimistseremoonia.

Pädaste mõisa ärijuhi Martin Breueri sõnul on viie tärni saamine parim tunnustus Pädaste meeskonna pingutustele pakkuda tippkvaliteediga teenust. Breueri sõnul annab tärnihotelli staatus klientidele garantii hotellis pakutavate teenuste taseme ja kvaliteedi osas. “See on väga tähtis, et valitud hotell vastab või isegi ületab külaliste ootusi. Pakume kõrge emotsionaalse väärtusega teenuseid ja meil on hea meel EHRL’i otsuse üle omistada meile viis tärni,” lisas Breuer.

Hotellide klassifitseerimiskomisjoni esimees Anne Samlik teatas, et komisjoni hinnangul vastab Pädaste mõis viie tärni hotelli ehk luksushotelli nõuetele. “Pädaste on tõestanud ligi 13 aastase tegutsemise jooksul võimet pakkuda teeninduse kõrgtaset,” lisas Samlik.

Põhjamaadel ja Balti riikidel on ühtne hotellide tärnisüsteem miinimumnõuete osas. Ühtsed standardid sisaldavad nõudeid hotelli hoonele, pakutavatele teenustele ning mugavusele olenevalt hotelli tärnide arvust. Eestis tegeleb tärnide andmisega Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhatuse poolt kinnitatud seitsmeliikmeline järgukomisjon. Tärnid kehtivad kolm aastat.

Saare maakonnas on Pädaste Mõis neljas tärnihotell ja ainus väljaspool Tallinna asuv viietärnihotell. Eestis on praegu 32 tärnihotelli, neist vaid neli on tunnistatud viie tärni vääriliseks.

Muhu saare lõunakaldal asuv Pädaste mõis on parim puhkekoht, kus avaneb merele maagiline vaade. Puutumata looduses paiknev Pädaste mõisakompleks on Eesti kaasaegse köögi innovaator, mis on ühtlasi tuntud oma spaa hoolitsuste poolest. Pädaste mõisakompleks on esimene Eesti hotell, mis võeti vastu mainekasse Small Luxury Hotels of the World gruppi. 2008. aastal värskelt renoveeritud mõisa peahoone, pakub oma külalistele ülimat luksust ja peensust Eesti hotellituru maastikul. Hiljuti valiti Pädaste Mõis ka Andrew Harper’s Hideaway Report 2009 raames 20 parema hotelli hulka.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit on hotelli- ja restoranimajandusega tegelevate füüsiliste ja juriidiliste isikute
organisatsioon. Liidu eesmärgiks on kooskõlastada ja koordineerida oma liikmete tegevust hotellimajanduse ja toitlustamise alal.

Allikas: EHRL-i 17.08.2009 pressiteade