Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Karskus / Joobes sõidukijuhtide arv on vähenenud

Joobes sõidukijuhtide arv on vähenenud

Prindi see artikkel
20. august 2009

politseivappVõrreldes eelmise aastaga on 2009. aastal joobes sõidukijuhtimisega seotud süütegude arv oluliselt vähenenud. Käesoleva aasta seitsme esimese kuuga selgitas politsei välja 5231 niisugust süütegu, mis on 2856 võrra ehk 35% vähem kui eelmise aasta samal perioodil.

Joobes sõidukijuhtide arvu vähenemisest annab märku ka suvekuude statistika. Nimelt pööras politsei juunis ja juulis kõrgendatud tähelepanu joobes sõidukijuhtidele. Kui mullu selgitas politsei juunis ja juulis välja 2549 joobes sõidukijuhtimist, siis tänavu samal ajal avastati 1147 ehk 1402 rikkumist vähem.

Politsei ja Maanteeameti hinnangul on paremale liikluskäitumisele aidanud kaasa liiklejate teadlikkuse kasv ja varasemast tõhusam liiklusjärelevalve. „Joobes sõidukijuhtide arvu on aidanud vähendada asjaolu, et politsei on pühendanud joobes juhtidele suuremat tähelepanu. Joobes juhtimiste kui tõsise ohuallika välja selgitamine on üks politsei tähtsamaid liiklusalaseid eesmärke,” ütles Politseiameti liiklusjärelevalve talituse komissar Riho Tänak. „On näha, et Maanteeameti liiklusohutusalased kampaaniad on kandud vilja ning inimesed on teadlikumad joobes juhtimisega kaasnevatest ohtudest.”

Tänaku sõnul on liikluskultuuri võtmeks inimeste tähelepanelikkus. „Politsei paneb inimestele endiselt südamele, et nad takistaksid joobes kaaslastel autorooli istuda ja teataksid võimalikest joobes juhtidest politsei lühinumbril 110.”

Esialgsetel andmetel sai käesoleva aasta seitsme esimese kuuga liiklusõnnetustes surma 38% ja vigastada 25% vähem inimesi kui mullu samal ajal. Joobes sõidukijuhi süül toimus selle aasta esimesel poolaastal 28% vähem inimkannatanuga liiklusõnnetusi, milles hukkus neli inimest vähem ja sai vigastada 90 inimest vähem kui 2008. aasta esimesel poolaastal.

Allikas: Politseiameti 19.08.2009 pressiteade