Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Evelin Ilves ja Indrek Kaing kinkisid 20. augustil sündinud lastele rahvuspapud

Evelin Ilves ja Indrek Kaing kinkisid 20. augustil sündinud lastele rahvuspapud

Prindi see artikkel
21. august 2009

muhupapudEvelin Ilves ja rahvusmustritega tenniste looja Indrek Kaing kinkisid täna Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 18. aastapäevaks kõigile 20.augustil Eestis sündinud beebidele paari Eestis valmistatud rahvusmustrites papusid.

Ida-Tallinna Keskhaiglas andsid Evelin Ilves ja Indrek Kaing papud üle väikesele Rometile ning Pelgulinna sünnitusmajas kohtuti beebi Janettega.

Evelin Ilvese sõnul oleks edaspidigi tore 20. augustil 2009 sündinud lastega nende peredega kontakti hoida ja vaadata, kuidas nende elu kulgeb.

“Need tüdrukud ja poisid sündisid samal päeval, kui sai täisealiseks esimene põlvkond kogu oma elu iseseisvas Eestis elanud lapsi. Need on lapsed, kes juhivad riiki ja ettevõtteid siis, kui meie oleme vanad. Nemad on meie suurim vara ja investeering,” lausus Evelin Ilves.

Eesti sünnitusmajade andmetel sündis eile Eestis 37 last. Kuna viimasel ajal on muutunud populaarseks ka kodusünnitus, siis ootame veel infot võimalike kodusünnitajate kohta.

Evelin Ilves ja Indrek Kaing andsid papud täna isiklikult üle Ida-Tallinna Keskhaiglas, Pelgulinna sünnitusmajas ja erahaiglas Fertilitas. Ülejäänud papud toimetatakse kohale posti teel.

Beebipapud on esialgu kahes mustris: Muhu ja Mulk, ning need on toodetud Eestis AS Samelini jalatsivabrikus Tartus. Muhu mustris kangas on samuti toodetud Eestis.

Allikas: presidendi kantselei 21.08.2009 pressiteade