Uus Eesti

Teema: Eesti, Majandus, Riigikogu, Uudised, Õiguskantsler, kohtud ja prokuratuur

Riigikogu koguneb erakorralisele istungjärgule

riigikoguhoone2Riigikogu koguneb esmaspäeval ja teisipäeval erakorralisele istungjärgule, et arutada käibemaksuvaidlusega seotud eelnõu.

Riigikogu esimees Ene Ergma kutsus istungjärgu kokku 37 saadiku soovil.

2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse rakendamise seaduse eelnõu esitasid augusti alguses Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning roheliste saadikud.

Eelnõu haakub suve hakul vastu võetud seadusega, mis tõstis käibemaksumäära kahe protsendipunkti võrra 20 protsendini.

Õiguskantsler Indrek Teder leidis, et maksumäära muutmine nii lühikese ajaga pole põhiseadusega kooskõlas ja tegi riigikogule ettepaneku seadust muuta.

Riigikogu lükkas 3. augustil õiguskantsleri ettepaneku tagasi, kuid kolm fraktsiooni algatasid eelnõu, millega soovivad leevendada käibemaksumäära kiirest tõstmisest tulenevaid negatiivseid tagajärgi.

Teder on öelnud, et tema võimalik pöördumine riigikohtusse sõltub sellest, kuidas riigikogu täiendab käibemaksutõusu rakendusseadust.

“Õiguskantslerina ei saa ma seadusandjale lahendusi ette kirjutada,” ütles Teder augusti keskel. “Kuid valdkonnaeksperdid on teinud konstruktiivseid ettepanekuid, mida riigikogul tuleb tõsiselt kaaluda. Rakenduseelnõud tuleb täiendada sisuliselt, mitte formaalselt.”

Allikas: BNS, 30.08.2009


Artikli aadress: http://uuseesti.ee/15850

© 2009 Uus Eesti. Kõik õigused kaitstud.