Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Vabaduse väljakul toimub homme suur Aabitsapidu

Vabaduse väljakul toimub homme suur Aabitsapidu

Prindi see artikkel
31. august 2009

aabits4Tallinna Haridusamet ja kesklinna valitsus kutsuvad homme kell 14 kõiki pealinna esimeste klasside õpilasi, nende vanemaid ja õpetajaid Vabaduse väljakul toimuvale suurele Aabitsapeole, et ühiselt tähistada uue õppeaasta algust.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen märkis, et Aabitsapeo eesmärgiks on väärtustada meeldejääva sündmuse läbi esimesse klassi astujat, tema pere ja õpetajat., vahendas pealinna pressiteeenistus.

Pärast kooliaktuste toimumist on õpilased koos vanemate ja õpetajatega oodatud Vabaduse väljakule, kuhu ülesseatud laval rõõmustavad pealtvaatajaid paljud toredad esinejad, kelle hulgas on nii lauljad, tantsijad kui pillimehed. Esinevad ETA Tantsustuudio, tantsuansambel Sõleke, VAT Tantsustuudio, ETV mudilaskoor, Meero Muusikud ja paljud teised. Elevust tekitab Aabitsakukk koos oma sõpradega, kelle esimese koolipäeva juhtumised lisavad kontserdile mitmeid erksaid värvitoone. Laste ette astub ka üllatuskülaline koeratüdruk Lotte.

Avatud on rohket tegutsemislusti pakkuv meisterdamistelk, kus soovijad saavad voolida, punuda, joonistada ja palju muudki huvitavat teha. Lapsi õpetavad oma ala asjatundjad Tallinna huvikoolidest. Tutvuda saab erinevate huvihariduse võimalustega pealinnas. Kohal on ka fotograaf, kellelt saab koha peal tellida temaatilisi päevapilte. Lapsed saavad lustida batuutidel, pidu lõpeb ühise tordisöömisega. Esimeses koolitunnis antakse lastele kaasa kutse, millega saab osaleda Lotte õnneloosis. Võita saab mitmeid toredaid auhindu, mida on välja pannud aabitsapeo toetajad ning korraldajad. Kogu programm on kõigile tasuta.

31. august