Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Karskus / Liikluskindlustuse fond ei toeta joobepiirangu tõstmiskava

Liikluskindlustuse fond ei toeta joobepiirangu tõstmiskava

Prindi see artikkel
2. september 2009

olletaaraEesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) taunib ettepanekut tõsta sõidukijuhtimisel lubatud joobeastet, sest see hägustaks võrreldes praegusega purjuspäi rooliistumise piiri.

LKFi kahjuennetuse valdkonna juhi Erik Ernitsa sõnul näitavad erinevad uuringud, et 0,2- kuni 0,5-promillise alkoholijoobega sõidukijuhil on kaks korda suurem risk sattuda inimvigastustega liiklusõnnetusse kui kainel juhil, vahendas fond. “0,5-promilline alkoholijoove veres vähendab sõidukijuhi tähelepanelikkust, halvendab koordinatsioonivõimet ning segab keskendumist, samuti soodustab selline kerge joove unisuse teket,” selgitas Ernits. “Kui tavasituatsioonis saab kerges joobes juht sõiduki kontrollimisega enamasti hakkama, siis keerulises olukorras või väsimuse, haiguse või ärrituse kaasmõjul ei pruugita enam sõiduki ohutu juhtimisega toime tulla.”

LKFi kahjuennetuse valdkonna juhi hinnangul õõnestaks lubatud joobeastme tõstmine Eestis järjest enam levinud normi, et napsisena sõidukirooli ei istuta. “Kui praegu on igaühel lihtne aru saada, et alkoholi tarvitamise järel ei tohi sõidukit juhtida, siis joobe piirmäära tõstmine oleks omamoodi “natuke lubamine” ja hägustaks seda piiri,” ütles ta.

LKF on seaduse nõudel kindlustusandjate poolt asutatud ühing, mille peamiseks ülesandeks on täita liikluskindlustuse garantiifondi rolli ning hallata liikluskindlustuse registrit.

2. september