Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Kaubamajad koguvad abivajajaile rõivaid

Kaubamajad koguvad abivajajaile rõivaid

Prindi see artikkel
3. september 2009

second-handTallinna ja Tartu Kaubamaja ootavad tänasest kuni 4. oktoobrini inimesi annetama terveid ja puhtaid kasutatud rõivaid, et need koostöös Uuskasutuskeskusega enne talve saabumist abivajajateni toimetada.

Uuskasutuskeskuse tegevjuhi Katriin Jüriska sõnul pakub kampaania eelkõige võimalust taaskasutust laialdasemalt propageerida. „Rõivaste kogumispunkt ühes kesklinna läbikäidavamas kaubanduskeskuses on igati tervitatav,” sõnas Katriin Jüriska. „Paraku ongi just kodu või töökoha ähedal taolise koha puudumine põhjusteks, miks osadel inimestel rõivad juba aastaid tolmu koguvad. Loodame, et kui teeme neile annetamise võimalikult mugavaks, hakkavad taaskasutusele mõtlema ka need, kes seda seni teinud pole.”

Kaubamaja müügi- ja turundusdirektor Enn Parel paneb annetajatele südamele, et ära antavad rõivad oleksid kindlasti terved ja puhtad ning ei oleks ülemäära kulunud. „Asjade taaskasutusse andmine ei tähenda lihtsalt oma vanast prahist vabanemist. Ka abi vajavatele noortele on teiste arvamus teadagi oluline ning on ju ka neid, kelle jaoks on taaskastus ainsaks võimaluseks talveks soojad riided selga saada. Aidata saab ainult korralike rõivastega.”

Rõivaste kogumispunkti on eriti oodatud talverõivad ja soojad jalanõud, ka sokid, aluspesu ning lasteriided.

Kasutatud rõivaste vastuvõtupunktid on avatud Tallinna Kaubamaja B maja galerii esimesel korrusel ja Tartu Kaubamaja aatriumis kolmandal korrusel.

Tänuks rõivaste annetamise eest pakub Kaubamaja omalt poolt uute rõivaste ostul 10% allahindlust.

3. september