Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Tallinnas toimub suvel rahvusvaheline koolinoorte MM kergejõustikus

Tallinnas toimub suvel rahvusvaheline koolinoorte MM kergejõustikus

Prindi see artikkel
8. aprill 2009

8. aprillil kell 14 tutvustakse Olümpia hotelli konverentsikeskuses selle aastast üht noortespordi tippsündmust – 25.-30. juunini toimuvad Tallinnas Kadrioru staadionil rahvusvahelised koolinoorte maailmameistrivõistlused kergejõustikus, teatas Raepress.

Pressikonverentsil esitletakse MMi visuaali, Eesti koondise kandidaate ja tutvustatakse kultuuriprogrammi. Pressikonverentsil osaleb ka võistluste patroon Gerd Kanter.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen märgib, et Tallinna linn toetab rahvusvahelise koolinoorte maailmameistrivõistlusi kergejõustikus ettevalmistusi ja korraldamist kahe miljoni krooniga. „Usun, et sellised rahvusvahelised tiitlivõistlused tekitavad inimestes, eelkõige aga noortes veelgi suuremat huvi spordi vastu – nii sporditegemise kui sellele kaasaelamise vastu, ühtlasi aitab see kaasa Eesti rahvusvahelisele tuntusele spordiriigina,” ütles Jäppinen.

Võistlustele on registreerunud juba üle 600 noore sportlase 31 riigist. Seekordne osavõtt on arvukaim läbi aegade ja huvi Eesti vastu on suur. Võistlejaid saabub nii Euroopa riikidest kui ka Indiast, Nigeeriast, Hiinast, Venemaalt ja Puerto Rico’st.

Koolinoorte kergejõustiku MMi korraldajaks on Eesti Koolispordi Liit, mille presidendiks on kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe. Rahvusvahelisse Koolispordi Föderatsiooni (ISF) kuulub 70 riiki. Õigusi suurvõistluse korraldamiseks kaitses Eesti kaks aastat tagasi Tšiilis. Aktiivne spordipeo ettevalmistamine on kestnud aasta. Tegemist on ISF-i võistluskalendri kõige olulisema võistlusega

Sportlike tulemuste põhjal on võistluste tase võrreldav noorte EM ja MM tasemega. Võistlused toimuvad 25.-30.juuni Tallinnas Kadrioru staadionil. Spordipidu saadab ulatuslik kultuuriprogramm, mis hõlmab suurejoonelist tantsuetendust avatseremoonial. Lõputseremoonial Lauluväljakul ootab nii eestlasi kui külalisi üllatus.

Pressikonverentsil osalevad Erika Salumäe, Gerd Kanter, Kultuuriministeeriumi asekantsler Tõnu Seil, Tallinna Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.