Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Visioonikonverents kutsub trammile

Visioonikonverents kutsub trammile

Prindi see artikkel
9. september 2009

Foto: www.estravel.ee

Foto: www.estravel.ee

Eelseisev Tallinna visioonikonverents kannab pealkirja “Trammile!”, sest eksperdid näevad rööbastranspordi eelisarendamises ladusa linnaliikluse võtit.

Konverentsi ettevalmistamisega seotud Tallinna visiooninõukoja liikmete ja teiste asjatundjate hinnangul tuleb linnaliiklus kiirelt kohandada 21. sajandi vajadustele. Visiooninõukoja juhi, linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti sõnul tähendab see panustamist säästlikule liikumisviisile.

“Rööbastransport on teistest liikidest säästlikum, ohutum, kiirem ja mugavam – just selline, nagu kaasajal vaja. Nii majanduslangus kui tänapäevased nõuded kvaliteedile on esitanud meile väljakutse. Spetsialistid ütlevad selle kohta, et praegune aeg soosib tõhususprojekte. Rööbastranspordi eelisarendamine on just niisugune projekt,” selgitas Vitsut.

Tema poolt kokkukutsutud töörühm jõudis järeldusele, et Tallinna ühistranspordis tuleb panustada trammile, rajades rööbasteed nii Lasnamäe ja Õismäe kui ka teiste linnaosade vahele. Muudelt ühissõidukitelt ja sõiduautodelt peab olema reisijatel mugav trammile ümber istuda. Ekspertide soovituse kohaselt tuleks trammitee viia kesklinnas tunnelisse, et liikumiskiirust tõsta.

“Alles siis, kui tramm hakkab praeguse 17-kilomeetrise keskmise tunnikiiruse asemel liikuma vähemalt 25 km tunnis, saame rääkida 30 aastat vana kiirtrammi projekti teostumisest. See pole sugugi teostamatu unistus,” ütleb Vitsut.

Järjekorras seitsmes Tallinna visioonikonverents toimub 28. septembril KUMU kunstimuuseumis.

Allikas: Tallinna linnavolikogu 09.09.2009 pressiteade