Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Tallinn 2011 / Kultuuripealinn läheb lasteala, rattaparklate ja bändidega SEB Tallinna Sügisjooksule

Kultuuripealinn läheb lasteala, rattaparklate ja bändidega SEB Tallinna Sügisjooksule

Prindi see artikkel
10. september 2009

Foto: www.envir.ee

Foto: www.envir.ee

Lisaks armastatud rattaparklatele, tegevust täis lastealale ja live-muusikaga täidetud jooksukilomeetritele kingib Kultuuripealinn SEB Tallinna Sügisjooksu 2011. finišeerijale priipääsme 2010. aasta sügisel toimuvale Istanbuli maratonile.

Pühapäeval, 13. septembril on suur osa Tallinna kesklinnast SEB Tallinna Sügisjooksu tõttu suletud. Seetõttu tasub osavõtjatel ja pealtvaatajatel jooksuvõistlusele tulla jalgratastega: avatud on suisa kolm Kultuuripealinna jalgrattaparklat – Kaarli puiesteel, Vabaduse väljakul ja Tammsaare pargis -, kus parkijaid abistavad laulu- ja tantsupeolt, Madonna kontserdilt ja Eesti-Brasiilia jalgpallimatšilt tuttavad Kultuuripealinna vabatahtlikud.

Kultuuripealinna eestvedamisel avatakse sügisjooksuks Tammsaare pargis ka põnevat ajaviidet täis Kultuuripealinna lasteallee, kus põngerjad saavad panna muuhulgas proovile ka oma akrobaatilised võimed. Lisaks võtavad jooksuraja ääres koha sisse 9 muusikakollektiivi, et nn Kultuuripealinna live-kilomeetritel pealtvaatajaid lõbustada ja tuhandeid jooksjaid ergutada. Lõbusate gruppide hulgas on nii puhkpilli-, kitarri- ja akordionipunte kui ka trummareid ja beatbox‘i-mehi.

2011. aastaks juba Tallinna Maratoniks sirgunud SEB Tallinna Sügisjooksu ühe auhinnana kingib Kultuuripealinn 2011ndale finišijoone ületajale (valitud jooksudistantsist sõltumata) võimaluse koos kaaslasega sõita 2010. aasta Euroopa kultuuripealinna Istanbuli, et osaleda seal järgmise aasta sügisel toimuval Istanbuli maratonil. Auhinna sisse kuulub nii lennureis kui ka maratoni osavõtutasu.

NB! Nii stardiprotokolli kui ka Tallinna kesklinna liiklus- ja parkimiskorraldusega saab tutvuda ja alla laadida aadressil www.jooks.ee.

Allikas: SA Tallinn 2011 09.09.2009 pressiteade