Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna Sünnitusmaja uus Perekeskus avab uksed

Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna Sünnitusmaja uus Perekeskus avab uksed

Prindi see artikkel
15. september 2009

pelgulinnatoetusfondTeisipäeval, 15. septembril kell 12.00 avab pidulikult uksed Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna Sünnitusmaja uus Perekeskus, mis on loodud toeks ja turvaliseks treeningukeskkonnaks lapseootel ning väikelastega peredele.

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi eestvõttel ja Tallinna linnavalitsuse ning annetajate toel valminud kaasaegne Perekeskus on selle juhataja Meelike Reimeri sõnul rajatud vastavalt rasedate ja väikelastega perede vajadustele. “Perekeskuse valmimine on nagu ühe suure ja ammuse unistuse täitumine. Ma olen väga rõõmus, et lapseootel pered ja noored emmed-issid saavad koos oma titadega nüüdsest tulla siia kaasaegsesse ja lapsesõbralikku keskusesse, mis ühtlasi aitab kaasa nende ühisele kasvamisele tugevaks ja terveks pereks,” lausus Reimer. “Soovime tänada kõiki toetajaid, kelle abiga sai Perekeskuse rajamine võimalikuks.”

“LTKH Naistekliinik on olnud juba aastakümneid üks juhtivamaid keskusi Eestis, seega on täiesti loomulik, et selline kaasaegne mõte on teostunud just Sõle tänaval”, lisas LTKH juhatuse esimees Boris Kirt.

Perekeskus on mõeldud toeks ja turvaliseks treeningukeskkonnaks lapseootel ja väikelastega peredele, tehes kättesaadavaks kõik vajalikud teenused alates rasedusajast kuni lapse sünni ja esimeste eluaastateni. Perekeskuses on spetsiaalne osoonibassein, mis võimaldab kõiki vesiprotseduure rasedatele ja beebidele, sh rasedate vesivõimlemist, veealust massaaži, imikute ujumaõpetamist, vannis ja basseinis ujutamist jpm.

Pelgulinna Sünnitusmaja uues Perekeskuses jätkavad tegevust juba endisest Perekoolist tuttavad isade kool, rasedate võimlemistunnid ja rasedate joogakursus. Jätkuvad ka loengud erinevatel teemadel, näiteks “Rinnapiim ja imetamine”, “Lapse hoidmine ja hooldamine”, “Vettesünnitus”, “Sünnitus”, “Sünnitusvalude leevendamine”, “Tugiisiku abi sünnitamisel”, “Naise õigused ja seadusandlus”, “Muutused meeles, kehas ja peresuhetes” jm.

Loengud ja treeningtunnid toimuvad nii eesti- kui venekeelsetes rühmades. Perekeskuse õpetajad, juhendajad, treenerid ja lektorid on läbinud vastavad koolitused ning osalevad pidevalt täiendkoolitustel.

Kõik uue Perekeskuse võimalused on mõeldud mitte ainult LTKH Naistekliinikus arvel olevatele rasedatele ja nende lähedastele, vaid kõikidele huvilistele. LTKH Naistekliiniku Perekoolis saab praegu igal nädalal loengutest ja nõustamisest tuge kuni 150 tulevast lapsevanemat, liikumisrühmades osaleb 100 lapseootel naist ning titadega võimlemisgruppe külastab nädalas kuni 180 lapsevanemat. Aastas kokku on külastusi ligi 12.000 (võrdlusena: veel 2004. aastal oli külastusi vaid 3000).

LTKH Perekeskuse ehitustööd algasid mais, peatöövõtja oli AS Remet. Tallinna linnavalitsus eraldas oma eelarvest Perekeskuse ehitamiseks 3,6 miljonit krooni. Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond on projekteerimist ja ehituse eeltöid rahastanud 200.000 krooniga ning panustab heade toetajate abiga Perekeskuse sisustamiseks üle 300.000 krooni.

“Sünnitusmaja Perekeskus on valminud heade mõtete ja ühendatud jõudude koostöös, mis tavaliselt viibki sihile. Usun siiralt koostöö loovasse energiasse, mis võimaldab meil toetada ja arendada olulisimat meie ümber- iga uut elu, mis siia ilma sünnib!” ütles Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi patroon Laine Jänes, kes esindab toetusfondi ka Perekeskuse avamisel.

Pidulikust avamisest võtab osa ka Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

Allikas: LTKH 13.09.2009 pressiteade