Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Tallinnas algab Euroopa kettaheitekonverents

Tallinnas algab Euroopa kettaheitekonverents

Prindi see artikkel
15. september 2009

gerd-kanter1Täna ja homme toimub Tallinnas II Maailma Kettaheitekonverents – kettaheitetreenerite ja sportlaste kogemuste vahetamine, millel eelmisel aastal osales 72 treenerit ja sportlast 19 riigist.

Möödunud aastal osalejate lemmikuks osutunud praktilised näidistunnid on kavas ka seekord, teatas kergejõustikuliit. Vesteinn Hafsteinsson ja Gerd Kanter analüüsivad, millised on kettaheitetehnika võtmemomendid, olümpiapronks Aleksander Tammert demonstreerib erinevate perioodide tehnikanäidetele toetudes oma teed firmamärgiks saanud stabiilse tehnikani.

Jätkub Vesteinn Hafsteinsson nõuannete sari. Täiendavalt võetakse tähelepanu alla mitmevõistlejate kettaheitetreeningu nii sportlase kui ka treeneri vaatenurgast: kettaheite tähtsusest 10-võistluses vahendab oma kogemusi Sidney olümpiavõitja Erki Nool, praktilisest tööst mitmevõistlejatega kõneleb Vesteinn Hafsteinsson.

Seekord võivad kettaheitekonverentsist osa saada ka need, kelle jaoks on tippsporti puudutavad loengud ja praktilised tunnid liiga keerulised.

Konverents toimub hotellis Olümpia, kus on sel ajal avatud Eesti Spordimuuseumi näitus kettaheite ajaloost. Eestikeelne tasuta muuseumitund toimub homme kella 13-15.

15. september