Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Eesti kirikulugu / Tartu Ülikool korraldab Uku Masingule pühendatud konverentsi

Tartu Ülikool korraldab Uku Masingule pühendatud konverentsi

Prindi see artikkel
23. september 2009

ukumasing123. septembril kell 9 algab TÜ ajaloo muuseumi valges saalis Uku Masingu 100. sünniaastapäevale pühendatud konverents, mis käsitleb Masingu kultuuripärandit.

„Tartu Tähtvere vaimuhiiglase – teoloogi, luuletaja, folkloristi ja polügloti – Uku Masingu sünnist möödus käesoleval augustil 100 aastat. Ülikool peab auasjaks oma kunagise noorima professori mitmekülgse loomingu ja filosoofia meenutamist,” selgitas ürituse korraldaja, kirjandusteooria dotsent Arne Merilai pressiteates.

Konverentsil käsitletakse Uku Masingu pärandit usu- ja mõtteteaduse, kirjanduse, rahvaluule ning idateaduse valdkonnas. Masingust kõnelevad teoloogid Toomas Paul, Arne Hiob ja esseist Ilmar Vene, kirjandusteadlased Thomas Salumets (Vancouverist), Külliki Kuusk, Janika Kronberg ja Arne Merilai, etnoloog Pille Runnel, folkloristid Aado Lintrop ja Risto Järv ning orientalist Linnart Mäll. Ettekannete lõpus esineb segakoor Vox Populi Janne Fridolini juhatusel: esitatakse Uku Masingu luulet Jaan Toominga ja Anne Türnpu seades, palveid ja muinasjutte loevad näitlejad Bert Raudsep ja Anne Türnpu.

Konverentsi korraldab Tartu Ülikool koostöös Uku Masingu Kolleegiumi ja Eesti Kirjandusmuuseumiga.

Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tartu linn, Edelaraudtee ja Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fond.

Üritus on tasuta ja kõik huvilised on oodatud.

16. september