Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervisesport / Kesklinnas pühendatakse päev tervisele

Kesklinnas pühendatakse päev tervisele

Prindi see artikkel
18. september 2009

SEB sügisjooks 2009 (foto: www.jooks.ee)

SEB sügisjooks 2009 (foto: www.jooks.ee)

Täna, 18. septembril kell 15-19, toimub Tammsaare pargis „Kesklinna tervisepäev 2009″.

Kesklinna vanema Marek Jürgensoni sõnul on neljandat aastat läbiviidava päeva eesmärgiks noorte seas tervislike eluviiside teadvustamine ning liikumisaktiivsuse kasvatamine.

Tammsaare parki on üles seatud infotelgid, kus tervislike eluviiside kohta jagavad nõuandeid Tervise Arengu Instituut, Eesti Punane Rist, AIDS-i ennetuskeskus, Eesti Politsei, Põhja-Eesti Päästekeskus, Maanteeamet, Lastekaitse Liit ja teised. Toimuvad seksuaalhariduse mõttetalgud ning JustFilmi lasergraffiti töötoad. Oma võimeid ja oskusi saab proovida mitmesugustel atraktsioonidel nagu ronimistorn, güroskoop ehk kosmonautide trenažöör ja batuut-seiklusrada. Kohal on raamatukogubuss koos „elava raamatukoguga”. Jälgida saab näidistreeninguid SpartaSpordi treeneritelt ja etteasteid Revalspordi tantsustuudiolt. Professionaalsete treenerite abiga testitakse füüsilist vastupidavust sõudeergomeetril. Ajakirjad „Muscle & Fitness”, „Hers” ja SpartaSport koos kulturist Argo Aderiga tutvustavad tervisliku toitumise ja treenimise põhitõdesid. Kohapeal mõõdetakse ka keha rasva- ning lihasmassiprotsenti, samuti toimub pargis eelregistreerimisega koolinoorte tänavahokiturniir.

Tervisepäeva raames viiakse läbi kallistamise rekordiüritus, mille õnnestumiseks on Tammsaare parki oodatud kell 18.30 võimalikult palju inimesi.

Tervisepäeva korraldajateks on Tallinna Kesklinna Valitsus koostöös Tallinna Tervisenõukogu ja spordiklubidega Revalsport ja SpartaSport.

Osavõtt üritusest on tasuta.

Allikas: Raepress, 18.09.2009