Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muuseumid / Tubased tööd tulekul – mihklipäeva tähistamine Raadil

Tubased tööd tulekul – mihklipäeva tähistamine Raadil

Prindi see artikkel
26. september 2009

mihklipaev2009ermEesti Rahva Muuseum ja muuseumi sõprade selts kutsuvad 26. septembril kell 12-16 mihklipäevale Raadi mõisapargis (Narva mnt 177, Tartu), et austada meie rahvakultuuri – muistset ja innovatiivset ühteaegu. Eesti rahvuslikud mustrid kannavad sõnumit – proovime seda koos kanda riidele, puidule, klaasile, vormida savisse. Osta saab meistrite toodangut ja uudistada setupitsilise keraamika näitust.

Selle aasta mihklipäev „Tubased tööd tulekul – hüva nõu hinnas. Rahvuslikud mustrid käsitöös ja tööstustoodangul” on saanud inspiratsiooni rahvuslikest mustritest. Kohal on asjatundjad, kes oma teadmisi ka huvilistele jagavad.

Ajakava:
Kell 12-13.30 teemakohased ettekanded asjatundjatelt Raadi mõisa jääkeldri konverentsiruumis (ERMi teadur Vaike Reemann ,,Kiri, muster, ornament”, tekstiilikunstnik Anu Raud ,,Mulk mulgi kuues”, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Ave Matsin ,,Kirja kirjamine”, sõna sekka ütleb tekstiilikunstnik Kadi Pajupuu). Oma kogemusi jagavad suuremad tootjad.
Kell 13.30 Aili Palmi setupitsilise keraamika näituse ,,Vana on uus” avamine jääkeldris
Kell 13-16 mõisapargis huvilistele käsitöötoad – rahvuslikud kirjad riidele, puule, klaasile ja savisse, armsad asjad villast ja lõngast. Lastele mängumaa. Suppi keedab Salvest. Meistrite toodang ka müügis!

Allikas: ERMi 21.09.2009 pressiteade