Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Šveitsi riigi abiga kerkib Eestisse kümme uut laste asenduskodu

Šveitsi riigi abiga kerkib Eestisse kümme uut laste asenduskodu

Prindi see artikkel
3. oktoober 2009

lapsed2Sotsiaalminister Hanno Pevkur allkirjastas lepingu, mis käivitas Eesti-Šveitsi koostööprogrammi, mille raames ehitatakse kümme uut peremaja tüüpi asenduskodu. Kokku saab endale uue kodu 80 last.

Programmi raames ehitatakse kaks maja Viljandisse, kaks maja Saarepeedile, neli maja Juurusse ja kaks maja Elvasse.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on Šveitsiga sõlmitud leping tõhus täiendus juba otsustatud 22 asenduskoduks mõeldud peremajale, mis rajatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi abiga. „Iga laps väärib korralikku kodu ja kui riik saab parandada tänaseid asenduskodude elamistingimusi heade sõprade abiga, siis teeb see ainult rõõmu. Loomulikult oleks hea, kui igal lapsel oleks oma pere ja lapsed ei satuks asenduskodudesse, aga kui elu on viinud lapse asenduskodusse, peame suutma tagada igaühele nii koduse tunde kui võimalik. Usun, et uued peremajad aitavad kodutunde loomisele oluliselt kaasa,” lisas Pevkur.

Eesti-Šveitsi koostööprogrammi raamkokkuleppe kohaselt saab Sotsiaalministeerium toetust 5.640.000 Šveitsi franki (ligikaudu 54,8 miljonit Eesti krooni). Eesti riik lisab sellele omalt poolt ligikaudu 9,68 miljonit Eesti krooni. Projekt algab oktoobris 2009 ja kestab kuni veebruarini 2012. Esimesena on plaanis alustada Viljandi ja Saarepeedi majade ehitamisega.

Koos Šveitsi abiprogrammi ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi rahadega rajatakse Eestisse lähiaastail kokku ligikaudu 40 peremaja, mis saavad koduks 300-350 lapsele. Kõik uued peremajad saavad olema 8-10 kohalised.

Allikas: Sotsiaalministeeriumi 03.10.2009 pressiteade