Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Tallinnas toimub Eesti Vähiliidu heategevuslik kontsert

Tallinnas toimub Eesti Vähiliidu heategevuslik kontsert

Prindi see artikkel
8. oktoober 2009

kontsert0810098. oktoobril toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Vähiliidu heategevuslik kontsert „All You Need Is Love”.

Eesti Vähiliidu heategevuskontserdid on saanud igasügiseseks traditsiooniks. Sellel aastal võetakse ette teekond ansambli The Beatles loomingusse. Kontserdil „All You Need Is Love” astuvad üles tuntud ja armastatud lauljad Maarja-Liis Ilus, Ivo Linna, Kaire Vilgats, Kristjan Kasearu, Eesti Eurolaulu võitja, noor ja andekas lauljatar Sandra Nurmsalu, Siim Aimla ansambel ning Otsakooli Bigband. Kontserdi tulud lähevad rinnavähi ennetustegevuseks.

Kontserdi avasõnad ütleb sotsiaalminister Hanno Pevkur, et tänada kõiki, kes nii olulise eesmärgi nimel toimuvat kontserti on kuulama tulnud ja toetanud rinnavähi ennetustegevust.

Igal aastal diagnoositakse Eestis ligi 650 uut rinnavähi juhtu ja sureb 300 rinnavähi diagnoosiga naist. Mitte ilmaasjata ei nimetata rinnavähki kõige suuremaks naistetapjaks maailmas. Eesti Vähiliit korraldab rinnavähi ennetuskampaaniat „Ära jää hiljaks!” juba viiendat aastat, eesmärgiga pikendada Eesti naiste eluiga kutsudes neid pöörama tähelepanu oma tervisele ja osalema rinnavähi sõeluuringutes. Väga oluline on avastada rinnavähk varajases staadiumis, sest varakult avastatud rinnavähk on ravitav.

Oktoobris 2009 aitavad „Ära jää hiljaks” kampaaniale kaasa FAZER EESTI AS ja MAP Eesti AS. Ostes oktoobris Geisha 44g šokolaadibatooni annetab Fazer Eesti rinnavähi vastaseks võitluseks 30 senti batooni kohta. Iga ostetud Lambi tualettpaberi pakilt annetab MAP Eesti 1,50 krooni ning salvräti pakilt 0,75 krooni „Ära jää hiljaks” projekti.

Juba 10. korda süüdatakse oktoobrikuus üle maailma Estée Lauderi algatatud rinnavähivastasele kampaaniale tähelepanu osutamiseks roosa valgustus ajaloolistel mälestusmärkidel ja tuntud ehitistel. Ajakirja Marie Claire algatusel värvub Tallinnas täna roosaks Estonia kontserdimaja.

Alates 1992. aastast, kui Estée Lauderi asepresident Evelyn H. Lauder lõi koos ajakirjaga Self roosa lindi kui rinna tervise sümboli ja käivitas rinnavähi ennetamise kampaania, on see sõnum jõudnud väga paljude erinevate kultuuride ja rahvasteni. Roosast lindist on kujunenud sümbol, mida pole vaja tõlkida – sel on riigipiiride ja keelteülene tähendus. Lauderi visioon rinnavähivabast maailmast on inspireerinud miljoneid inimesi ning Estée Lauderi firmad on kogunud kampaaniat toetanute abiga üle kogu maailma miljoneid dollareid rinnavähi ennetamise ja uuringute fondi.  Eesti Marie Claireʼi ajakiri osaleb selles ülemaailmses ennetustöös teist aastat ning eelmisel aastal annetas oma lugejate abiga märkimisväärse summa Eesti esimese mammograafiabussi ostmiseks. Tänavuse kampaania käigus kogutud raha läheb rinnavähivastaseks ennetustegevuseks Eesti Vähiliidule.

Üldsuse tähelepanu juhtimiseks rinnavähi kampaaniale süüdatakse 2009. aastal roosad tuled enam kui 200 hoonel või vaatamisväärsusel üle kogu maailma. Esimest korda liitub sellise roosa valgustamise aktsiooniga ka Eesti. Ajakirja Marie Claire algatusel valgustati 1. oktoobril Eesti Vähiliidu heategevuskontserdi “All You Need Is Love” ajal roosaks Jõhvi kontserdimaja. 8. oktoobril, kui heategevuskontsert toimub Tallinnas, saab roosa fassaadivalgustuse endale ka Estonia kontserdimaja.

Allikas: Eesti Vähiliidu veebileht, ajakirja Marie Claire 07.10.2009 pressiteade