Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muinsuskaitse / Esitletakse “Muinsuskaitse aastaraamatut 2008″

Esitletakse “Muinsuskaitse aastaraamatut 2008″

Prindi see artikkel
8. oktoober 2009

malestisNeljapäeval, 8. oktoobril algusega kell 15.00 toimub Muinsuskaitseameti 2009 aasta parimate partnerite tunnustamise ja “Muinsuskaitse aastaraamat 2008″ esitluse üritus Tallinnas Rotermanni kvartalis asuvas Prooviveskis (Roseni tn.8). Kokkutulnuid tervitab kultuuriminister Laine Jänes.

Tänavu tunnustatakse parimaid partnereid kuues kategoorias: esile tõstmist väärivad parimad tööd; projektdokumentatsioon; tööde ja järelevalve teostajad; omanikud; omavalitsused, MTÜ-d, üksikisikud, kelle panus kultuuriväärtuste hoidmisse ja säilitamisse on esiletõstmist ja tunnustamist vääriv ning omanike premeerimine.

Aastaraamatu toimetajad Kais Matteus ja Liina Jänes esitlevad juba viiendat korda ilmuvat muinsuskaitse ja restaureerimise valdkonna artiklite kogumikku “Muinsuskaitse aastaraamat”.

Aastaraamat võtab kokku 2008. aastal tehtud olulisemad restaureerimistööd, uurimused ja põnevad leiud üle kogu Eesti. Juttu on tööstusarhitektuuri seisust anno 2008, erakordsete leidudega arheoloogia-aastast, 20. sajandi arhitektuuri kaardistamisest jpm. Objektide geograafia on lai ja tüpoloogia kirju nagu mälestiste nimekirigi, ulatudes Hiiumaalt Valgamaani ja arhitektuurist kahhelahjudeni, ajateljel Vabaduse väljaku alt leitud kammkeraamikast stalinistliku laemaali taastamiseni.

Aastaraamatut annavad välja Muinsuskaitseamet, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja restaureerimise osakond.

Muinsuskaitsele tähelepanuväärse sündmuse võtab kokku Muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu.

Allikas: Muinsuskaitseameti 07.10.2009 pressiteade