Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Valitsus / Eesti saab uue tähtpäevana vanavanemate päeva

Eesti saab uue tähtpäevana vanavanemate päeva

Prindi see artikkel
8. oktoober 2009

Foto: www.hhs.state.ne.us

Foto: www.hhs.state.ne.us

Valitsus toetas neljapäevasel istungil roheliste ettepanekut võtta uue tähtpäevana kasutusele vanavanemate päeva septembrikuu teisel pühapäeval.

Pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõu algatas valitsuse pressibüroo teatel Erakonna Eestimaa Rohelised fraktsioon.

Algatajate järgi on vanavanemate päeva eesmärk tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Algatajad loodavad, et päeva tähistamine aitab järeltulevatel põlvedel teadvustada, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakkuda suudavad.

See omakorda aitab tihendada põlvkondadevahelist suhet. Samuti oleks vastava päeva sätestamine riikliku tähtpäevana asjakohane austusavaldus riigi poolt.

Vanavanemate päeva tähistatakse ka mujal maailmas riikliku tähtpäevana või rahvuspühana – näiteks USA-s ja Kanadas. See päev sai alguse Lääne-Virginia koduperenaisest Marian Mquadest, kelle eesmärk oli eelkõige avaldada toetust üksikutele vanuritele hoolde- ja vanadekodudes. Oktoobri esimesel pühapäeval peetakse vanavanemate päeva ka Inglismaal ja Prantsusmaal.

Eestis korraldatakse vanavanemate päeva juba mitmetes koolides-lasteaedades ning valdades ja linnades. Päeva läbiviimist on haridus- ja kasvatusasutustele soovitanud ka haridus- ja teadusministeerium.

Allikas: BNS, 08.10.2009