Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Rahvusvaheline kirjakirjutamise konkurss saab hoo sisse

Rahvusvaheline kirjakirjutamise konkurss saab hoo sisse

Prindi see artikkel
9. oktoober 2009

postkast

Foto: www.filateelia.ee

9. oktoobril, ülemaailmsel postipäeval, kuulutab Eesti Post välja järjekordse rahvusvahelise noorte kirjakirjutamise konkursi.

Rahvusvahelise kirjakirjutamise konkursi korraldamise otsus võeti vastu Ülemaailmse Postiliidu Tokio kongressil (1969) ning esimene võistlus viidi läbi 1971. aastal. Eesti Post kuulutas rahvusliku konkursi välja esmakordselt 1994. aastal, seda on läbi viidud järjepidevalt igal aastal.

Konkursi eesmärgiks on arendada noortes kirja kirjutamise oskust ning tugevdada rahvusvahelist sõprust, mis on ka Ülemaailmse Postiliidu (UPU) üheks oluliseks missiooniks. Konkursil kutsutakse osalema kuni 15-aastaseid noori.

UPU/UNESCO 2010. aasta 39. rahvusvahelise noorte kirjakirjutamise võistluse teema on “Kirjuta kellelegi kiri, et selgitada AIDS-ist rääkimise vajadust ning seda, kui oluline on end haiguse eest kaitsta”.

Teema, mis on valitud 2010. aasta konkursiks, on jätk teavitustööle, mis sai alguse postkontorites läbi viidavast HIV-i ennetuskampaaniast. Ka Eestis on postkontorites väljas temaatilised plakatid ning infolehed haiguse vältimise kohta. Idee sündis UPU, ÜRO Programmi HIV/AIDS (UNAIDS), Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ja ametiühingute ülemaailmse organisatsiooni UNI Gobal Union koostööna.

Varasemalt on Eesti parim töö saanud rahvusvahelisel konkursil teise (2002) ja kolmanda koha (2007).

Konkursi tingimustega saab tutvuda Eesti Posti kodulehel www.post.ee/?id=5249