Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Arhitektuur / Arhitektide Liit kuulutas välja konkursi Noore Arhitekti preemiale

Arhitektide Liit kuulutas välja konkursi Noore Arhitekti preemiale

Prindi see artikkel
9. oktoober 2009

Siiri Vallner (foto: Arhitektide Liit)

Siiri Vallner (foto: Arhitektide Liit)

Eesti Arhitektide Liit kuulutas 8. oktoobril, oma 88. sünnipäeval välja järjekordse konkursi Noore Arhitekti preemiale.

Noore Arhitekti preemia on Eesti Arhitektide Liidu (EAL) asutatud ning koos koostööpartnerite Heldur Meeritsa ja Go Travel Reisibürooga väljaantav iga-aastane auhind. Preemiaks on maailmareis 70.000 krooni väärtuses, lisaks üllitatakse võitja loomingust kataloog.

Preemia on mõeldud kuni 40-aastasele Eestis elavale ja töötavale Eesti arhitektuuri arendanud või Eestile olulist tuntust toonud arhitektile, kelle loomingulised saavutused on leidnud laialdast tunnustust, olnud omal alal innovaatilised või kelle looming on aidanud oluliselt kaasa Eesti ja Eesti arhitektuuri tutvustamisele maailmas. Preemiale esitatavad kandidaadid ei pea kuuluma Eesti Arhitektide Liitu.

Preemia eesmärk on virgutada noorte arhitektide innovaatilist ja loovat mõtlemist. Tunnustus peab julgustama noorarhitekte avardama oma silmaringi ning olema oma loomingus leidlikumad ja tegevuses mitmekülgsemad. Võistlus annab arhitektile tagasisidet tema senise töö kvaliteedi kohta ning hea võimaluse see ka ise kriitilise pilguga üle vaadata ja oma tegevusele hinnang anda. Maailma eripalgelistest keskkondadest saadav reaalne kogemus on loomeinimesele alati väärt inspiratsiooniallikaks, mis lisab loomingule uue mõõtme. Lennukamad ideed ja värskem arhitektuur muudavad aga meie kõigi elukeskkonna nauditavamaks ja paremaks.

Noore Arhitekti preemia 2009. aasta žüriisse kuuluvad arhitektuurikriitik ja Madalmaade arhitektuuriajakirja A10 peatoimetaja Hans Ibelings, EALi arhitektid Emil Urbel ja Vilen Künnapu ning ettevõtjad Heldur Meerits ja Tiit Nurklik.

Noor Arhitekt 2009 kuulutatakse välja EALi üldkogu koosolekul 11. märtsil 2010.

Kandidaatide esitamine:

* Kandidaatide esitamise õigus on EALi liikmetel;

* Noorarhitektidel on õigus kandidatuurile esitada ka esitada iseennast;

* Esitada võib eelmisel aastal kandideerinud noori arhitekte;

* Kandidaatide esitamiseks palume saata avaldus, kus on nimetatud kandidaadi kontaktandmed ja põhjendus preemia saamiseks (minimaalselt 1000 tm);

* Avaldus palume saata 20. novembriks 2009 aadressile info@arhliit.ee või tuua EALi büroosse, Lai 31, Tallinn 10133.

Noore Arhitekti preemia kronoloogia:

Esimene konkurss Noore Arhitekti preemiale kuulutati välja 22. oktoobril 2008. Žürii, kuhu kuulusid arhitektuurikriitik ja Madalmaade arhitektuuriajakirja A10 peatoimetaja Hans Ibelings, EALi arhitektid Inga Raukas ja Peeter Pere ning ettevõtjad Heldur Meerits ja Heiki Kivimaa, tegi oma valiku 22. jaanuaril 2009 ning 12. veebruaril kuulutati välja parim noor arhitekt 2008: Siiri Vallner. Auhinna andis võitjale üle Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

Allikas: Eesti Arhitektide Liidu 08.10.2009 pressiteade