Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muinsuskaitse / Ilmus kogumik “Kultuuriväärtuste kaitse relvakonflikti korral”

Ilmus kogumik “Kultuuriväärtuste kaitse relvakonflikti korral”

Prindi see artikkel
20. oktoober 2009

Iraagi Rahvusmuuseum

Iraagi Rahvusmuuseum

Eesti Muinsuskaitse Selts andis kultuuriministeeriumi toel välja elektroonilise kogumiku “Kultuuriväärtuste kaitse relvakonflikti korral”, mis koondab kokku Tallinnas 2008. aasta alguses toimunud rahvusvahelise konverentsi “Kultuuriväärtuste kaitse relvakonflikti korral. Haagi konventsiooni teine protokoll – kuidas seda rakendada?” ettekanded.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonna nõunik Marju Reismaa sõnul on näiteks põnev ja silmaringi arendav lugemine USA merejalaväe reservkolonel Matthew Bogdanose artikkel, mis käsitleb Iraagi Rahvusmuuseumi rüüstamist 2003. aastal ning lükkab ümber mitmed sellega seotud eksiarvamused ja ajakirjanduses levinud legendid.

Lisaks kultuuripärandi spetsialistidele ja sõjaväelastele võiks see huvi pakkuda ka kõigile teistele, kelle jaoks on oluline kultuuripärand ning selle säilimine. Tegemist on esimese eestikeelse väljaandega sel teemal.

Kultuuriväärtuste kaitset relvakonflikti korral reguleerivad rahvusvahelisel tasandil 1954. aasta Haagi konventsioon ja selle kaks lisaprotokolli (1954 ja 1999) ning 1949. aasta Genfi konventsioonide I ja II lisaprotokoll (1977). Eesti on ühinenud kõigi nimetatud rahvusvaheliste lepingutega.

Kogumik on kättesaadav aadressil: muinsuskaitse.ee/failid/157_est_haagi_konvents.pdf

Allikas: Kultuuriministeeriumi 20.10.2009 pressiteade