Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Õiguskantsler, kohtud ja prokuratuur / Viimsi vald kaebab samasooliste peretoetuse otsuse edasi

Viimsi vald kaebab samasooliste peretoetuse otsuse edasi

Prindi see artikkel
20. oktoober 2009

iusViimsi vallavalitsus kavatseb esitada Tallinna ringkonnakohtule apellatsiooni halduskohtu otsusele, mis tühistas valla otsuse mitte anda samasooliste perekonnale peretoetust.

Viimsi vallavanem Haldo Oravas ütles BNS-ile, et vald kavatseb esitada Tallinna ringkonnakohtule apellatsioonikaebuse 30 päeva jooksul.

“Viimsi vallale ei ole teada, et tegemist on lesbipaariga. Mõlemad daamid on olnud abielus, seda veidi alla kümne aasta. Ühel neist on üks, teisel kaks last. Koos taotlevad nad sotsiaaltoetust, mis on mõeldud kolmelapselistele peredele,” lausus Oravas.

Tallinna halduskohus tühistas Viimsi vallavalitsuse korralduse, mis jättis samasooliste perekonna taotluse peretoetuse saamiseks läbi vaatamata ja perekonna toetusest ilma.

Halduskohus kohustas vallavalitsust taotlus uuesti läbi vaadata. Ühtlasi mõistis kohus vallavalitsuselt õigusabikuludena välja menetluskulud 27.450 krooni.

“Sisuliselt ütleb kohus, et Viimsi vallavalitsuse arusaam, et perekonna moodustavad perekonnaseaduse alusel ainult abielus olevad mees ja naine, pole õige ja ka samasooliste isikute perekond mahub täpselt samamoodi perekonna mõiste alla,” ütles jurist Reimo Mets Postimehele.

Tema sõnul toob kohus samasooliste perekonna puhul paralleeli näiteks kasuvanematega.

Viimsi vallavalitsus keeldus läbi vaatamast kahe koos elava naise taotlust saada ühiselt kasvatatavale lapsele peretoetust, viidates sellele, et samasooliste kooselu ei ole perekond.

Allikas: BNS, 20.10.2009