Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Rahvaliit kaalub ühinemist ka SDE ja rohelistega

Rahvaliit kaalub ühinemist ka SDE ja rohelistega

Prindi see artikkel
22. oktoober 2009

rahvaliitRahvaliidu esimehe Karel Rüütli sõnul kaalub erakond peale võimaliku liitumise Keskerakonnaga ka ühinemist Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eestimaa Rohelistega.

Rüütli ütles neljapäeval pärast erakonna juhatuse koosolekut BNS-ile, et lisaks Keskerakonna ühinemisettepanekule tegid neli rahvaliitlast juhatuse koosolekul ettepaneku, mille eesmärk on koondada Eesti poliitikamaastiku vasaktsentristlikku tiiba.

Tema sõnul peetakse ettepanekus vajalikuks otsida koos maailmavaateliselt lähedaste poliitiliste jõudude – sotsiaaldemokraatide ja rohelistega – võimalusi, et saavutada põhimõtteline pööre Eesti poliitikas ja tuua riiki rohkem hoolivust ja solidaarsust.

Ettepanekule kirjutasid alla Jaak Allik, Tiit Tammsaar, Jaanus Männik ja Jaan Õunapuu. Ka toetab ettepanekut Rüütli sõnul erakonna endine esimees Jaanus Marrandi, kes neljapäevasel juhatuse koosolekul aga ei viibinud.

Rüütli kinnitusel toimuvad kuni novembri alguseni üle Eesti Rahvaliidu maakonnaorganisatsioonide konverentsid, kes peavad võtma seisukoha, kas Rahvaliit peaks oma missiooni jätkama ja väärtusi edasi kandma iseseisva erakonnana või otsima endale partnereid kas Keskerakonna või Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja roheliste näol.

Rüütli sõnul esitavad maakonnakonverentsid erakonna tuleviku osas oma seisukoha 9. novembril kogunevale Rahvaliidu volikogule, kes saab vajadusel moodustada ametlike läbirääkimiste alustamiseks delegatsiooni.

Seni on tal enda sõnul Rahvaliidu esimehena aga võimalik pidada nende parteidega konsultatsioone. Millal konsultatsioonid algavad ja millise erakonnaga soovib ta neid esimesena alustada, ei soovinud Rüütli neljapäeval BNS-ile veel öelda.

Allikas: BNS, 22.10.2009