Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Jüri Pihl: ootame rahvaliitlasi ja rohelisi SDE ridadesse

Jüri Pihl: ootame rahvaliitlasi ja rohelisi SDE ridadesse

Prindi see artikkel
23. oktoober 2009

jyripihl2Sotsiaaldemokraatide esimees Jüri Pihl tervitab Rahvaliidu juhtivate poliitikute ettepanekut vasakjõudude koondamise kohta, sest Eesti poliitika vasaktsentristlik tiib tugevneks märgatavalt, kui Rahvaliit ja rohelised liituksid Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

„Mul on väga hea meel Rahvaliidu juhtpoliitikute avalduse üle. Rahvaliidus on palju võimekaid, teotahtelisi ja ausaid liikmed, kogenud omavalitsustegelasi, oma kodukandi patrioote,” märkis Pihl. „Kahe erakonna seisukohtades on olemas ka selge ühisosa, näiteks on meil sarnased vaated regionaalpoliitikale.”

Pihli sõnul arutavad sotsiaaldemokraadid rahvaliitlaste üleskutset lähiajal ka juhatuses. Sotsiaaldemokraatide juhi kinnitusel aitaks Eesti poliitika vasaku tiiva koondumine edendada tõelist sotsiaal- ja regionaalpoliitikat ja seista vastu suurte parteide soovile sundida rahvast valima mitte erakondade maailmavaate ja tegevuskavade, vaid poliiittehnoloogiate ja kampaaniaplakatite vahel.

Pihl osutas ka sellele, et sotsiaaldemokraadid ja rahvaliitlased on teinud edukat koostööd paljudes valdades ja ka väiksemates linnades. Mitmed tuntud rahvaliitlased kandideerisid äsjastel kohalikel valimistel edukalt SDE nimekirjades või ühistes valimisliitudes. “Rahvaliit peab eelkõige endas selgusele jõudma. Loodame, et Rahvaliidu maakonnaorganisatsioonid ja kongress jõuavad kiiresti vajaliku selguseni ja langetavad 5. detsembril Eesti poliitika tulevikku positiivselt mõjutava otsuse,” ütles Pihl.

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad tõsistele aruteludele ka rohelisi. Pihli sõnul on paljudes küsimustes ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Roheliste Erakonna vaated lähedased. Roheliste hulgas on kompetentseid ja sotsiaalselt vastutustundlikke poliitikuid ning meil on lähedased vaated keskkonnapoliitikale, lisas SDE esimees.

Allikas: SDE 23.10.2009 pressiteade