Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Õiguskantsler, kohtud ja prokuratuur / Lootsmann kavatseb enda vabastamise kohtus vaidlustada

Lootsmann kavatseb enda vabastamise kohtus vaidlustada

Prindi see artikkel
23. oktoober 2009

ius1Keskerakondlane Värner Lootsmann kavatseb enda Harju maavanema kohalt vabastamise otsuse kohtus vaidlustada.

Lootsmann ütles BNS-ile, et ta tutvus põhjalikult valitsuse otsusega tema vabastamise kohta ning on 99-protsendiliselt kindel, et vaidlustab selle kohtus.

“Kõige kummalisem tundus mulle otsuse algus, milles valitsus ütleb, et kui maavanemal on oma arvamus, siis ei saa olla koostööd regionaalministri ja maavanema vahel,” lausus Lootsmann.

Lootsmanni sõnul kavatseb ta Harju maavanema kohalt vabastamise järel kõigepealt puhata ja vaatab seejärel, mis edasi saab.

Lootsmann sai pühapäeval toimunud valimistel Harjumaal Kuusalus vallavolikogusse sisse, kuid praegu ei ole ta otsustanud, kas hakkab volikogus tööd tegema. “Ka selles osas langetan otsuse järgmisel nädalal,” sõnas ta.

Valitsus vabastas Lootsmanni Harju maavanema kohalt neljapäeval.

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri sõnul viisid maavanema vabastamiseni menetlustähtaegadest mittekinnipidamine, puudulik järelevalve, õiguste delegeerimine isikutele, kellele seda teha ei tohiks ning käitumine konfiskeeritud varaga.

Kiisler moodustas eelmisel nädalal komisjoni selgitamaks, miks kasutab Lootsmann maavalitsuse käes olevat ning narkodiilerilt konfiskeeritud luksusmaasturit.

“Kui maavalitsuse käsutusse antakse konfiskeeritud vara, peab maavalitsus kohe hindama selle väärtuse ja vara enampakkumisele panema. Oma selgitustes asus Lootsmann seisukohale, et konfiskeeritud vara kasutamine maavalitsuses on mõistlik. Selles küsimuses on meil Lootsmanniga kardinaalselt erinev lähenemine,” märkis ta.

Lootsmann kasutas konfiskeeritud luksusmaasturit Mitsubishi Pajero, mis oli antud maavalitsusele üle enampakkumisel mahamüümiseks, ka haiguslehel olles.

Harju maavalitsus pani maasturi septembri lõpus müüki ning uue omaniku sai Mitsubishi Pajero 151.200 krooni eest selle nädala kolmapäeval.

2006. aasta veebruaris viieks aastaks ametisse nimetatud Lootsmannil on maavanemana skandaale ette tulnud ka varem. Valitsus kaalus 2007. aasta aprillis tema ametist vabastamist seoses puuduliku järelevalvega Sakala keskuse lammutusloa õiguspärasuse üle. Tookord karistas valitsus teda siiski noomitusega. Lootsmann vaidlustas noomituse kohtus, mis andis talle õiguse ja tühistas noomituse.

Allikas: BNS, 23.10.2009