Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Sõlmitakse koostöölepe noore sportlase preemia asutamises

Sõlmitakse koostöölepe noore sportlase preemia asutamises

Prindi see artikkel
18. aprill 2009

SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu Vabariigi Presidendi abikaasa allfond ja Nordea Pank Eesti sõlmivad täna, 18. aprillil kell 11 Paide uues spordihallis koostööleppe noore sportlase preemia asutamises, teatas presidendi kantselei. Koostöölepe allkirjastatakse legendaarse spordivõistluse „Tähelepanu, start!” finaalmängude ajal. Pärast allkirjastamist toimub meeleolukas õpetajate ja külaliste teatevõistlus, kus kapteniteks on Evelin Ilves ja Erika Salumäe.

Noore sportlase preemia on mõeldud kuni 21-aastasele väga heade õpitulemustega õppivale noorele. Preemia on sihtotstarbeline ja mõeldud treening- ning võistluskulude toetamiseks. Preemia suurus on kuni 50 000 krooni. 2009. aastal antakse preemia esimest korda välja novembris, edaspidi kaks korda aastas – sügisel ja kevadel.

Evelin Ilves on tervislikke eluviiside ja aktiivse eluhoiaku toetajana kindlalt veendunud, et liikumisharrastuse eluviisiks kujundamist peab alustama lapsepõlves ning tema sooviks on. tõsta liikumisharrastuse väärtust kogu ühiskonnas, eriti laste hulgas.

Otsuste tegemiseks ja abivajajateni jõudmiseks on Evelin Ilves kokku kutsunud nõukoja, mille liikmed on Anu Kaljurand (Eesti Olümpiakomitee turundusjuht), Erika Salumäe (Eesti Koolispordi Liidu president), Õnne Pollisinski (Kalevi ujumiskooli puuetega laste treener-õpetaja) ja Heli Suvi (Vabariigi Presidendi sisenõunik).

Koostöölepe allkirjastatakse legendaarse spordivõistluse „Tähelepanu, start!” finaalmängude ajal. Eesti Koolispordi Liit (EKSL) on kõige arvukama osavõtjaskonnaga spordiorganisatsioon Eestis, kuhu on koondunud peaaegu kõik Eesti üldhariduskoolid. Igal aastal võtab EKSL korraldatud võistlustest osa enam kui 40 000 õpilast.