Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Sotsid kutsuvad Rahvaliitu ja rohelisi liituma

Sotsid kutsuvad Rahvaliitu ja rohelisi liituma

Prindi see artikkel
2. november 2009

Indrek Saar

Indrek Saar

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus moodustas pühapäeva õhtul töörühma, mis hakkab pidama Rahvaliidu ja rohelistega konsultatsioone nende võimaliku liitumise üle SDE-ga.

SDE riigikogu fraktsiooni esimees Eiki Nestor ütles BNS-ile, et tegemist ei ole mitte läbirääkimisdelegatsiooniga, vaid töörühmaga, kes hoiab Rahvaliidu ja rohelistega kontakte.

Töörühma juhib SDE aseesimees Indrek Saar ning sinna kuuluvad riigikogu liikmed Kalev Kotkas ja Sven Mikser ning erakonna peasekretär Randel Länts.

Töörühma juhi Indrek Saare sõnul pole küsimus üksnes erakonnaga liitujates, vaid selles, kuidas teha kõige paremini üle Eesti koostööd. “Kui suudame üheskoos panustada poliitikasse nii, et ühiskond sellest võidab, on koostöö teretulnud,” ütles Saar BNS-ile.

Tema sõnul on koostöö osas kõik variandid võimalikud ning paljudes Eesti paikades eri koostöövormid juba ka toimivad. Ta tõi näiteks möödunud kohalikud valimised, kus kandideeriti ühistes valimisliitudes või üheskoos SDE nimekirjas. “Regioonid on aga erinevad ja oleks hea, kui töörühmas see info kokku saaks,” lisas Saar.

SDE esimehe Jüri Pihli sõnul on sotsiaaldemokraatidel selge ühisosa nii roheliste kui ka Rahvaliiduga. “Rahvaliiduga on meil sarnased vaated regionaalpoliitikale ning rohelistega jagame lähedasi vaated keskkonnapoliitikas,” märkis Pihl.

Pihl nentis, et tal on väga hea meel Rahvaliidu juhtpoliitikute hiljuti tehtud avalduse üle, et nad võiksid tõsiselt kaaluda liitumist sotsiaaldemokraatidega.

“Rahvaliidus on palju võimekaid, teotahtelisi ja ausaid liikmed, kogenud omavalitsustegelasi, oma kodukandi patrioote. Sotsiaaldemokraadid ja rahvaliitlased on teinud edukat koostööd paljudes valdades ja ka väiksemates linnades,” märkis Pihl.

Sotsiaaldemokraatide esimees lisas, et Eesti poliitika vasaktsentristlik tiib tugevneks märgatavalt, kui Rahvaliit ja rohelised liituksid Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

SDE juhatus kuulas pühapäeval ära ka informatsiooni Tallinnas peetavatest koalitsioonikõnelustest Keskerakonna ja SDE vahel.

“Tegemist oli ainult informatsiooniga, kuna otsuse selles küsimuses langetab erakonna Tallinna piirkonna juhatus,” lausus Nestor.

Ta märkis, et SDE juhatuses on nii Keskerakonna ja SDE koalitsiooni pooldajaid kui ka vastaseid. Nestori sõnul on ta oma isikliku seisukoha juba ammu välja öelnud, et ei ole mõtet minna koalitsiooni erakonnaga, millel on volikogus absoluutne enamus.

Sotsiaaldemokraatide juhatus arutas ka 18. oktoobril toimunud valimisi ja leidis, et valimistulemusi võib pidada heaks. “Me saime esinduse paljudes omavalitustes, kus seda seni polnud. Esimese hooga tulevad pähe Märjamaa ja Jõelähtme,” lausus Nestor.

Allikas: BNS, 02.11.2009